„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Microsoft“ pranešė atleisianti 10 tūkst. darbuotojų – beveik 5 proc. savo darbo jėgos

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ trečiadienį paskelbė, kad per ateinančius mėnesius atleis 10 tūkst. darbuotojų.
„Microsoft“ biuro iškaba
„Microsoft“ biuro iškaba / „Scanpix“ nuotr.

Tai reiškia, kad atleidimai paveiks šiek tiek mažiau nei 5 proc. įmonės darbo jėgos.

Panašių žingsnių jau ėmėsi kitos technologijų galiūnės, tokios kaip „Facebook“ savininkė „Meta“, „Amazon“ ir „Twitter“, kurios paskelbė apie tūkstančių darbuotojų atleidimų kažkada, regis, jokių sunkumų netrikdomame technologijų sektoriuje.

Pasak operacinės sistemos „Windows“ gamintojos, atleidimai suplanuoti „reaguojant į makroekonomines sąlygas ir besikeičiančius klientų prioritetus“.

Koronaviruso pandemijos įkarštyje išaugus kompiuterinės įrangos ir technologijų paklausai, kuomet daugiau žmonių liko dirbti iš namų, taip pat daugiau apsipirkinėjo ir dairėsi pramogų internete, technologijų įmonės suskubo tenkinti paklausą ir šiuo tikslu sparčiai didino darbuotojų skaičių.

Paklaustas apie atleidimus prieš pat pranešimo paskelbimą, „Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella sakė, kad „niekas negali nepaisyti gravitacijos“ ir atkreipė dėmesį į didelę infliaciją, paveikusią ekonomikos augimą visame pasaulyje.

„Microsoft“ pranešime JAV vertybinių popierių ir biržų komisijai (SEC) sakoma, kad atleidimų kampanija įmonei atsieis 1,2 mlrd. JAV dolerių, kurie atsispindės kitoje rezultatų ataskaitoje.

Minėta ataskaita turėtų būti paskelbta sausio 24 dieną, kuomet, kaip prognozuojama, bus pranešta apie lėčiausiai per pastaruosius metus augusias bendrovės įmokas.

„Kadangi per pandemiją klientai didino skaitmenines išlaidas, dabar matome, kad jie jas optimizuoja, siekdami nuveikti daugiau su mažiau“, – pažymėjo S.Nadella pranešime darbuotojams, kurį paskelbė SEC.

Pasak jo, visos įmonės laikosi „atsargumo, nes kai kurios pasaulio dalys išgyvena nuosmukį, o kitos jo tikisi“.

Remiantis naujienų svetaine „Axios“, „Microsoft“ jau įgyvendino dvi atleidimų bangas: vieną liepos mėnesį, kuri paveikė mažiau nei 1 proc. darbo jėgos, o antrąją – spalį, kuomet buvo atleista mažiau nei 1 tūkst. žmonių.

Teigiama rinkų reakcija

S.Nadella nepatikslino, kuriuos departamentus paveiks planuojamas darbo jėgos mažinimas, tačiau teigė, kad programinės įrangos milžinė „toliau samdys darbuotojus pagrindinėse strateginėse srityse“, nurodydamas dirbtinį intelektą kaip pagrindinę augimo sritį.

Be programinės įrangos ir debesų kompiuterijos padalinių, „Microsoft“ taip pat valdo specialistams skirtą tinklą „LinkedIn“, paieškos variklį „Bing“ ir vaizdo žaidimų verslą „Xbox“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella skelbia apie naują įmonės planą anglies dvideginį ne skleisti, o susiurbti
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella skelbia apie naują įmonės planą anglies dvideginį ne skleisti, o susiurbti

Atleidimų technologijų sektoriuje bangą palankiai įvertino akcijų rinka, kuri vis labiau nerimavo dėl pernelyg didelių JAV technologijų milžinių išlaidų.

Lapkričio 9 dieną paskelbus apie 11 tūkst. darbuotojų atleidimą, „Meta“ akcijų kaina pakilo 35 proc., tuo metu „Amazon“ akcijos pabrango daugiau nei 15 proc., kai kiek anksčiau šį mėnesį įmonė atleido 18 tūkst. darbuotojų.

Paneigdamos į šią tendenciją, „Microsoft“ akcijos trečiadienio prekybos sesijos metu, paskelbus pranešimą apie atleidimus, atpigo 1,9 procento.

„Microsoft“, kuri, pasak bendrovės tinklalapio, šiuo metu visame pasaulyje turi 221 tūkst. darbuotojų, nuo 2019 metų pasamdė 75 tūkst. žmonių, pažymėjo finansinių paslaugų ir investicijų bendrovės „Wedbush Securities“ analitikas Danas Ivesas.

Pasak analitiko, rinkos „ir toliau sveikins“ perteklinės darbo jėgos atsisakymo strategiją šiomis sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis.

Analitikai taip pat mano, kad sudėtingesnė padėtis neatgrasys „Microsoft“ nuo ambicingos įmonių pirkimo strategijos – šiuo metu bendrovės planus įsigyti žaidimų milžinę „Activision“ vertina JAV ir Europos reguliavimo institucijos.

Remiantis pranešimais, „Microsoft“ taip pat ketina investuoti 10 mlrd. JAV dolerių į Kalifornijos startuolį „OpenAI“, sukūrusį didelio populiarumo sulaukusį pokalbių robotą „ChatGPT“, vos per kelias sekundes galintį sukurti eilėraščius, esė ar sudėtingus kompiuterinius kodus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“