Erdviame sandėlyje jau sukrautos paletės, aktyvai dirba linijos, kuriomis atkeliauja ką tik pagaminta produkcija – konservuotas maistas šunims ir katėms. Produkcija supakuojama ir čia pat sandėliuojama. Ilgai čia maistas keturkojams neužsistovi, sandėlio gale įrengti privažiavimai vilkikams, į kuriuos patogiai sukraunami ir iškeliauja kroviniai.
Naujo priestato bendrovei prireikė siekiant atlaisvinti erdvę buvusiose gamybinėse patalpose ir perorientuoti gamybinius srautus. Pagaminta produkcija anksčiau sandėliuota toje pačioje gamybinėje erdvėje. Pastačius priestatą ir atsiradus daugiau erdvės, ergonomiškesnės tapo darbo sąlygos „Mars Lietuva“ darbuotojams. Kai kurios esamos gamybinės linijos, pakeitus įrengimus, jau dirba efektyviau ir gali pagaminti iki 30 proc. daugiau produkcijos.
„Pravažiuodami ir matydami kylantį priestatą žmonės tikėjosi, kad pradėsime gaminti šokoladą, – šypteli M.Rupšys. – Tačiau mes darome ir toliau tai, ką mokame geriausiai – esame viena efektyviausių iš 136 „Mars“ gamyklų, visi mūsų rodikliai puikūs. Tai ir yra ženklas, kodėl tokios investicijos mus pasiekia“.
30 mln. eurų 2017-2019 metais investuota į naujų įrengimų pirkimą, dozavimo, pakavimo prietaisus, sandėliavimo pastato statybas.
Gargžduose įsikūrusi bendrovė „Mars Lietuva“ vien praėjusiais metais investicijoms skyrė daugiau nei 13 mln. eurų, iš jų vien į darbo sąlygų gerinimą investuota 2,058 mln. eurų.
„Džiaugiamės, kad galėjome pasistatyti sandėlį, padidinti gamybinius pajėgumus, pagerinti darbo saugą ir ergonomiką, susikurti erdvę galimiems projektams ateityje. Naujo pastato projekte darbo sauga ir ergonomika buvo prioritetas, tad perkeltos darbo vietos tapo erdvesnės ir patogesnės“, – sakė M.Rupšys.
Bendrovė praėjusiais metais, atsižvelgdama į rinkos dinamiką, vidutiniškai 8 proc. padidino savo darbuotojų darbo užmokestį.
„Mars Lietuva“, kaip ir kitos įmonės, jaučia įtampą Lietuvos darbo rinkoje, tačiau nelaiko to neįveikiama problema – bendrovė nuolat gerina darbo sąlygas, didina darbo užmokestį, laikosi aukščiausių reputacijos standartų ir nuolat palaiko kontaktus su aukštosiomis mokyklomis, inžinerinių specialybių studentais bei vyresniųjų klasių moksleiviais. Visa tai leidžia ir išsaugoti turimus specialistus, ir prisikviesti naujų“, – sakė „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.
Sandėlio statybos truko apie dešimt mėnesių, jis ką tik pradėtas naudoti. Panaudota 203 tonos metalo, 460 kubinių metrų betono.
Naujoje erdvėje planuojama įrengti vairuotojams skirtą poilsio vietą. Kačių ir šunų ėdalas iš gamyklos iškeliauja vilkikais, o toliau tęsia kelionę tiek jūra, tiek geležinkeliu. Bendrovė siekia, kad produkcija būtų kuo mažiau gabenama sausumos keliais. Apie 40 proc. produkcijos keliauja per Klaipėdos uostą.
„Mars Lietuva“ yra antras pagal dydį darbdavys Klaipėdos rajone. Gamykloje dirba 800 darbuotojų. Daugiau jų turi logistikos bendrovė „Vlantana“.
Augo pardavimai
„Mars Lietuva“ 2018 m. pagamino ir pardavė beveik 83 tūkst. tonų gaminių, 11 proc. daugiau nei ankstesniais metais.
Bendrovės pajamos 2018 m. siekė 166,4 mln. eurų, ir maždaug 6 proc. viršijo 2017-ųjų pajamas. Daugiausia pajamų, 144,5 mln. eurų, gauta iš savos produkcijos – maisto gyvūnams augintiniams – pardavimų, didžiąją dalį likusių pajamų sudarė pajamos iš didmeninės prekybos Lietuvoje įvežtine „Mars, Incorporated“ produkcija.
Pardavimų pajamų augimo pagreičiui pernai, be kitų veiksnių, įtakos turėjo Europos, ypač Rytų Europos regiono, rinkos augimas, joje artimiausiais metais prognozuojamas stabilus kokybiško augintinių ėdalo paklausos augimas.
„Pernai sparčiausiai eksportas augo į Jungtinę Karalystę, Ukrainą, Lenkiją“, – vardijo A.Žemaitienė.
2018 metais „Mars Lietuva“ produkcija buvo eksportuojama į 20 Europos Sąjungos šalių, taip pat Šveicariją, Norvegiją, Turkiją, Ukrainą, Rusiją, Australiją, Tailandą. Kaip ir ankstesniais metais, pernai didžiausia „Mars Lietuva“ eksporto dalis (28 proc.) teko Jungtinei Karalystei.
„Mars Lietuva“ Gargžduose gaminamos produkcijos portfelyje – maistas gyvūnams augintiniams „Whiskas“, „Kitekat“, „Sheba“, „Exelcat“ ir „Pedigree“.