„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ministerija: dėl naujo „Lifosos“ administratoriaus dar nenuspręsta

Gegužę baigiantis sutarčiai su laikinąja sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ administratore, Finansų ministerija dar nenusprendė, ar ji bendrovei bus reikalinga ir toliau.
Lifosa
Lifosa / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ministerijos sutartis su dabartine administratore bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

Ar ji bus reikalinga toliau, ministerija spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vertinimą.

„Ministerija kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą su prašymu įvertinti tolesnį laikinojo administravimo minėtai bendrovei poreikį. Gavusi informaciją ir kompetentingų institucijų nuomonę bei įvertinusi pastarųjų metų patirtį, ministerija priims atitinkamus sprendimus dėl tolesnio bendrovės administravimo“, – teigiama ministerijos komentare BNS.

Pasak ministerijos, norima užtikrinti sankcijų laikymąsi bei išvengti neigiamų socialinių, ekologinių ir ekonominių padarinių.

Bendrovės „Finance Guru“ įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas sako manąs, kad visus tikslus administratorė pasiekė.

„Pats pirminis reikalavimas yra užtikrinti, kad negautų naudos sankcionuoti gavėjai ir mes manome, kad visus tuos tikslus pasiekėme. Metai praktiškai praėjo, nežinome, kaip toliau elgsis Finansų ministerija“, – BNS sakė R.Vaštakas.

Kai kurių su situacija susipažinusių BNS šaltinių teigimu, „Lifosos“ administratorės reikia ir toliau, kol galioja įmonei taikomos sankcijos.

„Lifosa“ su FNTT iki šiol bylinėjasi, ar ji teisėtai įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą, o su ministerija – dėl laikinosios administratorės skyrimo teisėtumo.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“ (dabar „EuroChem Europe“), kurios 90 proc. priklauso Andrejaus Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“.

Kremliui artimas oligarchas A.Melničenka į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą įtrauktas pernai, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, tačiau kovo 9-ąją jis atsistatydino iš bendrovės direktorių valdybos, o visas teises į „EuroChem Group“ valdymą perleido žmonai Aleksandrai, kuri, pernai birželio pradžioje taip pat įtraukta į sankcionuojamų asmenų sąrašą.

A.Melničenka pernai gegužę kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo Bendrąjį teismą ir prašo panaikinti ES Tarybos sprendimą įtraukti jį į sankcionuojamųjų asmenų sąrašą, o rugpjūtį jo pavyzdžiu pasekė ir sutuoktinė. Ji, be kita ko, teismui nurodė, jog sprendimas galėjo būti priimtas remiantis klaidingais vertinimais, moteriai nebuvo užtikrinta teisė būti išklausytai, o tai pažeidžia kitas jos, kaip Bendrijos pilietės (Serbijoje gimusi A.Melničenka turi Kroatijos pilietybę – BNS) teises.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs