Prieš 14 metų prekės ženklui vadovauti pradėjusi „Spalvotų kvapų“ įkūrėja Ivona Brusokienė kosmetikos rinką papildė išskirtine glicerininio raikyto muilo kultūra – jos paslapčių įmonės vadovei teko mokytis užsienyje, o dabar gaminamas kosmetikos priemones aktyviai naudoja net ir patyrę kosmetologai bei masažo meistrai.
Glicerininio raikyto muilo kultūros pradininkai Lietuvoje
I.Brusokienė kosmetikos gaminių prekės ženklą, parduotuvių tinklą Lietuvos prekybos centruose bei patį natūralių produktų gamybos konceptą 2010 m. įsigijo iš „Spalvotų kvapų“ steigėjo latvio – dabartinę įmonės vadovę itin sudomino glicerininio raikyto muilo kultūra, tad nusprendė ją aktyviai plėtoti.
Muilo gamybai naudojamas glicerinas, gaunamas iš augalinių aliejų, sužavėjo I. Brusokienę savo pritaikymo galimybėmis – naudojant įvairias technikas, glicerino masę galima sumaišyti su įvairiais spalvų ir kvapų deriniais. Sustingusi skaidri masė tampa kietu, kvapniu ir žaismingai spalvotu muilu.
Ši kosmetikos kultūra yra vystoma kaip verslo šaka.
„Kadangi tuo metu įmonės gamykla veikė Latvijoje, o aš visai neturėjau patirties produkcijos gamyboje, nusprendžiau žinių pasisemti Jungtinėje Karalystėje – kartu su Latvija šios šalys yra pradininkės visame pasaulyje, kuriose ši kosmetikos kultūra yra vystoma kaip verslo šaka.
Tad pabaigusi mokslus ir įgijusi patirties, kartu su komanda pradėjau plėsti asortimentą, o prieš 8 metus jau ir Lietuvoje atvėrėme savo gamyklos duris“, – apie verslo pradžią pasakoja I. Brusokienė.
Pasak įmonės vadovės, „Spalvotų kvapų“ produkcija itin domino masažo meistrus bei kosmetologus, todėl netrukus buvo sukurtas kitas prekės ženklas – „Harmos Cosmetics“, skirtas profesionalams.
„Pristatę šį prekės ženklą pastebėjome, kad į parduotuvėles labai dažnai užsuka įvairių verslų atstovai, kurie aktyviai domisi, ar negalėtume produkcijos pagaminti su jų įmonių prekių ženklu. Matydami tokį poreikį, savo veiklą papildėme ir užsakomąja gamyba“, – sako I. Brusokienė.
Laiku gautas finansavimas padėjo išlikti
Sėkmingą įmonės augimą 2020 m. staiga apsunkino kilusi pandemija ir visoje šalyje įsigalioję karantino ribojimai – teko atsakingai laviruoti tarp darbuotojų išsaugojimo bei verslo veiklos tęsimo.
„Karantino metu mūsų mažas verslas susidūrė su dideliais iššūkiais. Dėl ribojimų net pusę metų negalėjome vykdyti veiklos fizinėse pardavimo vietose, tačiau vis tiek turėjome apmokėti nuomos mokesčius ir darbuotojų prastovas.
Tuo metu įmonei buvo gyvybiškai svarbu išlikti, tad nusprendėme ieškoti papildomo finansavimo. Pagalbos ranką mums ištiesė ILTE, tuo metu dar buvusi „Invega“, – kreiptis į ją man rekomendavo maitinimo versle besisukantys pažįstami, kurie iš jos jau kiek anksčiau buvo gavę finansavimą“, – pasakoja I. Brusokienė.
Su tokia pagalba įveikęs pandemijos iššūkius, verslas tęsė augimą ir sėkmingai išplėtė savo asortimentą, o turėdamas tvirtą finansinį ramstį, galėjo įgyvendinti ir tolesnius projektus. Norėdama palengvinti klientų patirtį renkantis mėgstamą aromatą ir suteikti galimybę lengvai apsipirkti internetu, įmonė sugrupavo populiariausius klientų pasirinkimus ir pristatė unikalų kvapų ratą, leidžiantį vizualizuoti kvapą ir perprasti jo vietą tarp kitų aromatų šeimų.
Pristatė naują gaminamų produktų pakuočių dizainą.
Šiemet prekės ženklui švenčiant 20-ąjį gimtadienį, verslas nusprendė atsinaujinti. Pasinaudojusi ILTE finansine priemone „Avietė“ – paskolomis, kurias teikia ILTE finansavimo partneriai – įmonė pristatė naują gaminamų produktų pakuočių dizainą.
„Abu kartus kreipiantis dėl papildomo finansavimo, džiaugėmės itin sklandžiu ir greitu paskolos gavimo procesu. Užpildžius paraišką ir pateikus įmonės finansinius rodiklius, teigiamą atsakymą dėl finansavimo įmonė gavo maždaug per savaitę“, – džiaugiasi I. Brusokienė.
Kartu galime daugiau
Matydamas poreikį verslams padėti augti ir tobulėti, nacionalinis plėtros bankas ILTE kviečia įvairaus dydžio įmones kreiptis dėl finansavimo. ILTE Verslo finansavimo departamento direktorės Giedrės Tirvaitės teigimu, tikslingas papildomas finansavimas gali padėti išspręsti net ir sudėtingiausias įmonių situacijas.
„Jauni ir ką tik veiklą pradėję verslai susiduria su daugybe iššūkių – nuo lėšų stygiaus naujų patalpų įrengimui ar įrangos įsigijimui, iki gautų didelių sąskaitų už įvairius mokesčius. Tai gali trikdyti nuoseklų įmonės augimą ir riboti galimybes įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Todėl laiku pasinaudojus tinkamomis finansinėmis priemonėmis, galima užtikrinti sėkmingą verslo veiklą ir darbo vietų išsaugojimą“, – sako G.Tirvaitė.
Jos teigimu, dažniausiai į ILTE dėl finansavimo kreipiasi ką tik veiklą pradėjusios mažos ir labai mažos įmonės, negalinčios gauti finansavimo rinkoje, taip pat verslai, vystantys plyno lauko investicijas, kuriantys naują produktą ar technologiją – tokiu atveju finansavimo rizika yra aukštesnė nei vidutinė.
Be to kreipiasi ir tie klientai, kuriems įprastiniam finansavimui gauti trūksta užstato ar užtikrinimo priemonių – tokiu atveju yra pasiūlomas individualių garantijų sprendimas.
„ILTE komanda tiki, kad veikimas bendrystėje garantuoja geriausią rezultatą – sėkmingą įmonės veiklą ir augimo tęsimą. Šiuo šventiniu laikotarpiu verslams norime palinkėti nepristigti drąsos ir vystyti savo verslo idėjas, o bendradarbiaujant galime surasti efektyvias finansavimo galimybes,“, – sako G.Tirvaitė.