„Vykstant galimai nusikalstamai veikai R.Kurlianskis koncerne nedirbo. Inkriminuojamų veikų metu jis neužėmė jokių pareigų ir nebuvo susaistytas darbo santykiais su koncernu“, – TV3 Žinias antradienį tikino koncerno advokatas. Negana to, kaip pabrėžė L.Belevičius, „jis (R.Kurlianskis – aut.past.) nėra koncerno vadovas, tie veiksmai, kurie yra inkriminuojami, nesusiję su koncerno veikla“.
Tačiau „MG Baltic“ interneto svetainėje skelbiama, kad R.Kurlianskis yra koncerno viceprezidentas, užima ir kitas pareigas, o apie jokius personalo pokyčius nebuvo pranešta. Be to, viceprezidento pareigybė iš esmės prilygsta vadovo pozicijai.
Koncerno prezidentas Darius Mockus niekada nėra užsiminęs, kad R.Kurlianskis tuo metu, kai buvo sulaikytas, nedirbo koncerne. R.Kurlianskis taip pat niekada nėra išsigynęs, kad sulaikymo metu dirbo „MG Baltic“.
Nauja gynybos taktika nustebino „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovą Sergejų Muravjovą. „Dabar visuomenei yra sakoma, kad vienas pagrindinių šio verslo žmonių niekaip nebuvo susijęs su koncerno veikla. Tai reiškia, kad teisėsauga turi dar didesnį iššūkį dirbti kokybiškai“, – TV3 Žinioms sakė S.Muravjovas.
Koncernas naujos gynybos taktikos galėjo imtis po to, kai antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė įtarimus D.Mockaus valdomam koncernui „MG Baltic“. Koncernas šį sprendimą apskundė generaliniam prokurorui.
STT savo pranešime skelbia, kad atliekant ikiteisminį tyrimą politinės korupcijos byloje, surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad juridinis asmuo padarė nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 226 str. 3 d. (prekyba poveikiu) ir 227 str. 3 d. (papirkimas).