Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Naujasis Klaipėdos turgus: sumažėjus prekybininkų krito pajamos iš nuomos

Paskelbus karantiną dėl koronaviruso grėsmės visose šalies turgavietėse sumenko arba visiškai sustojo prekyba. Didžiausia Klaipėdoje maisto ir pramoninių prekių turgavietė UAB „Naujasis turgus“ veiklos nesustabdė, bet irgi patiria sunkumų: sumažėjus prekybininkų net 40 procentų krito bendrovės pajamos iš vietų nuomos.
Klaipėdos Naujasis turgus
Klaipėdos Naujasis turgus / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.
Temos: 2 Klaipėda Turgus

„Didžiausia netektis – uždarytas naujasis pramoninių prekių paviljonas. Tiesa, nuo balandžio 17 dienos dalis šio paviljono prekybininkų, kurie turi tiesioginį išėjimą į lauką ir gali saugiai aptarnauti klientus, vėl atnaujino prekybą. Tačiau dar apie 80 prekiautojų tokios galimybės neturi“, – pasakojo Viačeslavas Karmanovas, bendrovės „Naujasis turgus“ direktorius.

Mažiau ir pirkėjų, ir pardavėjų

„Naujajame turguje“ taip pat sustabdyta prekyba gėlėmis – galima nebent nuotoliniu būdu užsisakyti puokštes ar vainikus. Veikia ne visos maitinimo įstaigos – maistą išsinešimui gamina dvi iš trijų iki karantino veikusių kavinių. Veiklą sustabdžiusiems prekybininkams nuomos mokestis nėra skaičiuojamas.

Kituose turgavietės paviljonuose, kur prekiaujama maisto produktais, pastebimai sumažėjo ir pirkėjų, ir pardavėjų.

„Dalis mūsų patalpose dirbančių prekybininkų yra garbaus amžiaus ir jie patenka į koronaviruso rizikos grupę. Todėl jie patys atsisakė prekiauti. O pirkėjų srautai sumenko dėl tų pačių priežasčių, kaip ir prekybos centruose: žmonės stengiasi rečiau lankytis viešumoje, tačiau perka produktus didesniais kiekiais“, – įžvalgomis dalinosi „Naujojo turgaus“ direktorius.

Sodininkams prastos žinios – nėra sodinukų

Šį pavasarį prie „Naujojo turgaus“ įrengta autobusų stotelė, iš kur maršrutiniai autobusai važiuoja į priemiesčio sodus. Jų keleiviams itin aktuali prekyba sodinukais. Deja, sezonas įsibėgėjo, o sodininkų geidžiamų prekių turgavietėje nėra ir nežinia ar bus. Specialiai įrengtose pastogėse, kur atšilus orams daržovių, gėlių daigus, vaismedžių sodinukus siūlydavo smulkieji prekiautojai – tuščia.

„Nors Vyriausybė jau leido prekybos centrams lauke prekiauti augalais ir sodinukais, turgavietėms toks leidimas nesuteiktas. Tai rimtas smūgis smulkiajam verslui, nes tradiciškai mūsų turgavietėje įsikurdavę vaismedžius, daržovių daigus ar gėlių sodinukus užauginę pardavėjai šiemet neturi kur realizuoti savo prekių. Prekybos sąlygų saugumo požiūriu tikrai nesame prastesni, nei analogiškas prekes parduodantys prekybos centrai. Tikėkimės, kad Vyriausybė dar spės padėti smulkiesiems prekybininkams“, – vylėsi V. Karmanovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Turgus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Turgus

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos valdoma bendrovė „Naujasis turgus“ karantino metu laikosi maksimalaus saugumo: sistemingai patalpų ir teritorijos dezinfekcijai samdo valymo paslaugų įmonę, prie įėjimų į paviljonus išdėlioti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, per turgavietės radiją ir iškabintuose plakatuose skelbiamos saugios prekybos taisyklės, pardavėjai ir personalas dirba su individualiomis apsaugos priemonėmis.

Pasak turgavietės administracijos, pirkėjai taip pat stebimi ir nedėvintys apsauginių kaukių į patalpas neįleidžiami. Esant poreikiui, yra pasiruošta reguliuoti į paviljonus einančių pirkėjų srautą, kad tarp žmonių būtų išlaikomi saugūs atstumai, tačiau kol kas tokios priemonės neprireikė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos