Palyginti su balandžio mėnesiu, dėl sezoniškumo pakoreguotas nedarbo lygis smuktelėjo 0,1 procentinio punkto iki 5,2 proc., pranešė federalinė darbo agentūra (BA).
Nekoreguotas nedarbo lygis, kuris ne taip aiškiai parodo pagrindines tendencijas, bet yra plačiau naudojamas viešosiose diskusijose, sudarė 5,1 proc., o tai reiškia, kad šalyje buvo 2,3 mln. bedarbių.
Nedarbo lygis didžiausiame Europos ūkyje smunka jau daug metų. Šią tendenciją palaiko ir nepasotinama vokiškų prekių paklausa užsienio rinkose, ir didelė vartotojų paklausa vidaus rinkoje.
2017 metais Vokietijos bendrasis vidaus produktas (BVP) padidėjo 2,2 proc. ir vyriausybė bei privačiojo sektoriaus prognozuotojai spėja, kad šiemet prieaugis gali būti maždaug toks pat arba dar didesnis.
Vis dėlto Vokietijos horizonte kaupiasi keletas debesų, įskaitant birželio 1 dienos terminą, iki kurio JAV prezidentas Donaldas Trumpas žada nuspręsti, ar visgi nustatyti naujus metalų importo muitus Europos Sąjungos (ES) šalims.
Tai, pasak ekspertų, tarp Vašingtono ir Briuselio gali įžiebti prekybos karą.
Europos ir viso pasaulio vyriausybės ir finansų rinkos su baime žvelgia į Italiją, kurioje išlieka didelė rizika, jog naująją vyriausybę suformuos euroskeptiškai nusiteikusios populistinės partijos.