Nepakvietė į darbo pokalbį – ginčas
Rūtos Globytės, WIDEN advokatės, asocijuotos partnerės, teigimu, daugiausiai ginčų kyla dėl ne viso išmokėto darbo užmokesčio, atleidimų.
Tarp jų pasitaiko ir tokių atvejų, kai, pavyzdžiui, darbuotojai atsisako dirbti su vienu ar kitu konkrečiu klientu be jokių svarbių priežasčių, neatvyksta į darbą. Tada darbdavys darbuotoją atleidžia, o tas asmuo, ginčydamas atleidimą, teigia, jog su juo buvo siekiama susidoroti.
„Apskritai susidorojimo ir psichologinio smurto darbe sąvokos yra dažnos ginčuose, bene kiekvieną atleidimą seka darbuotojų prašymai atlyginti neturtinę žalą dėl psichologinio smurto, o patį atleidimą laiko psichologiniu smurtu, kas dažniausiai nėra tiesa“, – 15min teigė R.Globytė.
Tačiau pasitaiko ir kiek keistesnių ginčų. Kaip sakė advokatė Evelina Kiznė, nuo kai kurių tenka besikreipiančius ir atkalbėti.
„Paprastai nelabai ten yra ko siekti, nebent garbės. Bet aš visada sakau, kad dėl garbės mokėti pinigų advokatui nereikia“, – sakė ji.
O vieni iš neįprastesnių skundų, kurių pastaruoju metu daugėja, yra tai, kad kandidatui nebuvo pasiūlytas darbas arba jis nebuvo pakviestas į darbo pokalbį – jo paties manymu, jis visus reikalaujamus kriterijus atitinka ir būtų puikus darbuotojas įmonėje.