Kai kuriems Seimo nariams ir socialdemokratų frakcijai paprašius Vyriausybės išvados, 30 balsų už, 64-iems prieš ir 29-iems susilaikius, Seimas nutarė, kad tokios išvados nereikia.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas įspėjo, kad prašant Vyriausybės išvados bus atitolinami aukcionai dėl 5G plėtros, o jeigu jie vyktų, dar nebūtų tikrinami dalyviai.
„Su Kinija susijusios įmonės to ir siekia“, – teigė jis.
Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė pasiūlė negaišti laiko ir pabrėžė, kad pataisos buvo rengiamos kartu su Vyriausybės atstovais.
Elektroninių ryšių bei Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymų pataisos, uždraudžiančias nepatikimiems gamintojams ir tiekėjams Lietuvoje dalyvauti elektroninių ryšių rinkoje, numato, kad radijo dažniai 5G ryšiui būtų skiriami tik įvertinus, ar šio ryšio tinklams naudojama įranga atitinka nacionalinio saugumo interesus.
Ryšio operatoriai, jau naudojantys šio kriterijaus neatitinkančią aparatūrą ir įrenginius, turėtų juos pasikeisti iki 2025 metų pabaigos. Kitaip jie negalės pretenduoti į valstybės skiriamus radijo dažnius 5G ryšiui.
Lietuvos karinė žvalgyba Kinijos „Huawei“ dalyvavimą kuriant 5G tinklą yra įvardijusi kaip rizikos veiksnį dėl komunistinės Kinijos įstatymų, įpareigojančių bendroves dalytis informacija su valdžia.
Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ visoje Lietuvoje jau pradėjo diegti naujos kartos „Ericsson“ bazines mobiliojo ryšio stotis, kurios pakeis iki šiol naudotą „Huawei“ įrangą. „Telia Lietuvos“ vadovas Danas Strombergas pernai BNS sakė, kad „Telia“ atsisako „Huawei“ įrangos ir dėl geopolitinių priežasčių.