C.Ghosnas Japonijoje buvo apkaltintas finansiniais nusižengimais ir, kol laukė teismo, buvo paleistas už užstatą. Tačiau gruodžio 29 dieną jis iš Japonijos pabėgo į Libaną.
Jo pabėgimas, kuris aiškiai buvo kruopščiai suplanuotas, papiktino Japonijos pareigūnus, tačiau C.Ghosnas teisinosi, kad jo teismas Japonijoje nebūtų sąžiningas.
„Nissan“ antradienį paskelbė pranešimą, kuriame nurodė, jog C.Ghosno pabėgimas „pažeidžiant paleidimo už užstatą sąlygas yra veiksmas, kuriuo yra paniekinama Japonijos teisinė sistema. „Nissan“ mano, jog tai yra nepaprastai apgailėtina.“
Bendrovė pažymėjo, jog, atlikusi „patikimą ir išsamų vidaus tyrimą“ ji rado „nenuginčijamų C.Ghosno netinkamo elgesio įrodymų“.
„Bendrovė ir toliau imsis atitinkamų teisinių veiksmų, kad patrauktų C. Ghosną atsakomybėn už žalą, kurią jo netinkamas elgesys padarė „Nissan“, rašoma pranešime.
C.Ghosnas tvirtina, kad jam pareikšti kaltinimai yra susiję su nepatenkintų „Nissan“ vadovų ir Japonijos vietos pareigūnų sąmokslu, kuris buvo suregztas prieš jo planus glaudžiau integruoti Japonijos automobilių gamintoją ir jos aljanso partnerę, Prancūzijos bendrovę „Renault“.
C.Ghosnas ketina trečiadienį Beirute surengti spaudos konferenciją, per kurią jis yra pažadėjęs išsamiau papasakoti apie šį „sąmokslą“.