Visgi bendrovė mano, kad pasieks šių metų tikslus.
Grynasis gamintojos pelnas siekė 219 mln. eurų, „visų pirma dėl 104 mln. eurų (230 mln. JAV dolerių) atidėjinių, susijusių su Rusija“.
Kiek anksčiau šį mėnesį „Nokia“ paskelbė sprendimą visiškai pasitraukti iš Rusijos rinkos, dėl kurio turės atleisti 2 tūkst. vietos darbuotojų.
„Nokia“ generalinis direktorius Pekka Lundmarkas žurnalistams teigė, kad pasitraukimo procesas „šiuo metu vyksta“.
„Paklausos aplinka tebėra stipri ir, nors tiekimo grandinės ir infliacijos iššūkiai nesibaigia, esame įsitikinę, kad galime įgyvendinti savo 2022 metų tikslus“, – kalbėjo P.Lundmarkas.
Pasak jo, grupė „bendradarbiauja su klientais, siekdama rasti būdų, kaip perkelti infliaciją į klientų kainas“.
„Žinoma, tai lengviau sudarant naujas sutartis nei pagal esamus susitarimus“, – pridūrė P.Lundmarkas.
Grynieji pardavimai praėjusį ketvirtį išaugo 5 proc. iki 5,3 mlrd. eurų ir buvo 1 proc. didesni nei analogišku laikotarpiu praėjusiais metais.
Rezultatai buvo gauti po, pasak P.Lundmarko, „esminių permainų grupei“ 2021-ųjų metų.
Nuo tada, kai 2019 metais pradėjo vadovauti gamintojai, P.Lundmarkas prižiūrėjo plataus masto restruktūrizavimo ir sąnaudų mažinimo programą, o sutaupytos lėšos buvo nukreiptos į konkurencingesnių technologijų kūrimą.
Manoma, kad šie žingsniai pasiteisino – 2021 metais „Nokia“ skelbė 12,5 proc. veiklos maržą, o 2022 metų maržos prognozė siekia 11–13,5 procento.
Ketvirtadienį P.Lundmarkas taip pat gyrė „didvyriškas“ „kelių dešimčių Ukrainoje likusių darbuotojų“ pastangas prižiūrėti ir remontuoti tinklus nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną.