Į LRT generalinio direktoriaus pareigas, Vz.lt duomenimis, be kitų devynių pretendentų kandidatuoja Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, teisininkas Liudvikas Ragauskis ir VšĮ „Kultino“ direktorė Jūratė Černiauskienė.
Pirmieji du portalui nei patvirtino, nei paneigė informaciją apie savo kandidatūrą.
Ketvirtadienį apie visuomenei atviresnį LRT vadovo skyrimo konkursą užsiminė premjeras Saulius Skvernelis.
„Šiuo atveju nuskambėjo, kad trys [kandidatai] neviešinami, toliau – uždaras tarybos posėdis, kuriame bus pateiktos programos, uždarai bus vertinami pokalbiai su pretendentais“, – Žinių radijui kalbėjo jis, svarstydamas apie atviro tarybos posėdžio galimybę.
„Šioje vietoje manau, kad to atvirumo turėtų būti daugiau, nes nesant atvirumo vėl klausimas keliamas dėl skaidrumo“, – sakė S.Skvernelis.
Į visuomeninio transliuotojo vadovo postą be trijų minėtų asmenų taip pat pretenduoja: buvusi naujienų portalo Delfi.lt vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, buvęs naujienų agentūros BNS redaktorius Artūras Račas, prodiuseris, 2016-aisiais kandidatavęs į Seimą Kristupas Krivickas, LRT TV programų direkcijos tyrimų analitikas Aldaras Stonys, istorikas, publicistas, konservatorius Bernardas Gailius, prodiuseris, buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, LRT viešųjų pirkimų vadovas Justas Senapėdis, Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila bei dešimt metų LRT vadovaujantis Audrius Siaurusevičius.
Šiuo metu visuomeninio transliuotojo vadovo kadencijų skaičius nėra ribojamas, nors Vyriausybė neseniai parengė LRT įstatymo pataisas, pagal kurias LRT generalinis direktorius savo pareigas galėtų eiti ne ilgiau kaip dvi penkerių metų kadencijas iš eilės.
Po dviejų savaičių dvylika pretendentų pristatys savo programas uždarame LRT tarybos posėdyje. Po to įvyks balsavimas. Konkursą į pareigas laimės tas asmuo, kurį palaikys daugiau nei pusė visų LRT tarybos narių. Jei taip nenutiks, bus skelbiamas naujas konkursas.
Pretendentas į transliuotojo vadovus, pagal LRT tarybos reikalavimus, turi turėti magistro arba jam prilygintą laipsnį, mokėti lietuvių kalbą ir dar bent vieną iš Europos Sąjungos oficialių kalbų. Taip pat – ne mažesnę nei 5 metų vadovaujamo darbo patirtį.
Visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus atranka vyksta Seimui, su valdančiaisiais „valstiečiais“ priešakyje, tiriant LRT veiklą.