„Mes esame suinteresuoti diskutuoti stiprinant dujų infrastruktūrą Lietuvoje. Šiuo metu kalbame apie problemas, susijusias su gamtinių dujų vamzdynų infrastruktūra ir galbūt suskystintų gamtinių dujų terminalu“, – Lietuvos žurnalistams Groningene, šiaurės Nyderlanduose, sakė „Gasunie“ valdybos pirmininkas ir kompanijos vadovas Marcelis Krameris (Marselis Krameris).
„Taip, tačiau tai nėra artimiausiuose mūsų investicijų planuose“, – į klausimą, ar „Gasunie“ domina Lietuvos rinka, atsakė M.Krameris.
Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vaidotas Verba tvirtino, jog bendrovė domisi visais energetikos projektais, kurie vyksta tiek trijose Baltijos šalyse, tiek Lenkijoje.
„Jie (“Gasunie„ – BNS) stabiliai renka informaciją, analizuoja ją, dalyvauja visose konferencijose ir seminaruose, kurie vyksta energetikos klausimais mūsų regione. Manau, kad tai yra intereso išraiška“, – teigė V.Verba.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys teigė, jog „Gasunie“ rodo nemažą dėmesį planais įrengti suskystintų dujų infrastruktūrą Lietuvoje.
„Tai yra pakankamai didelis žaidėjas, ir tai, ką jie daro plėtojant tinklą, plėtojant papildomus įeigos taškus, iš esmės visiškai tiktų, ko nori ir Baltijos šalys. Tai yra tam tikro tinklo išplėtojimas – požeminių saugyklų ir naujų įėjimo taškų, šiuo atveju arba Klaipėdoje, galbūt Rygoje naujų suskytintų dujų terminalų įeigos taškų. Dar kartą jie rodo dėmesį šiai idėjai, ir manome, kad po pokalbių su jais ji gali būti tikrai gyvybinga“, – tvirtino G.Rainys.
Praėjusią savaitę Lietuvos premjeras Andrius Kubilius Vilniuje buvo susitikęs su M.Krameriu: „Iš esmės mes sutarėme, jog suaktyvinsime bendravimą, dalinsimės savo žiniomis“, – susitikimą komentavo M.Krameris.
Pernai skelbta, kad suskystintų gamtinių dujų terminalas Lietuvoje gali būti pastatytas iki 2013 metų, jo pajėgumai siektų iki 5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus. Prognozuojama, jog požeminės dujų saugyklos vakarų Lietuvos Telšių rajone, Syderių kaime, projektavimo darbai turėtų prasidėti 2011 metų pradžioje.
„Gasunie“ valdo 9 proc. konsorciumo „Nord Stream“ akcijų.