Vežėja, priklausanti „Air France KLM“ grupei, teigė, kad darbuotojų skaičių būtina sumažinti iki 2021 metų pabaigos, nes nepaisant 3,4 mlrd. eurų siekiančios Nyderlandų vyriausybės pagalbos, ji patyrė didelių nuostolių.
Atleidimų programoje numatyta maždaug 1 500 privalomų atleidimų, pranešė oro bendrovė. Šiuo metu bendrovėje dirba 33 000 darbuotojų.
Taip pat 2 000 darbuotojų pasinaudos savanoriško išėjimo iš darbo programa, apie ką jau buvo pranešta kiek anksčiau šiais metais, bei nebus atnaujinta 1 500 pasibaigusių laikino įdarbinimo sutarčių.
„KLM išgyvena precedento neturinčią krizę. Manome, kad kelias į sveikimą bus ilgas ir kupinas neapibrėžtumo“, – sakoma KLM pranešime.
„Tai reiškia, kad ateinančiais metais KLM struktūra ir dydis turi būti griežtai koreguojami. Taigi visoje KLM grupėje nebeliks 4 500–5 000 darbo vietų“, – pridūrė bendrovė.
Manoma, kad bus atleista iki 300 pilotų, 300 skrydžių palydovų, 500 oro uostuose dirbančių darbuotojų bei maždaug 400 darbuotojų KLM patronuojamosiose įmonėse ir „Air France-KLM“ grupėje.
KLM teigė, kad „ateityje gali būti planuojami tolesni atleidimai“ dėl „didelio neapibrėžtumo“ aviacijos sektoriuje, kurį sukėlė koronaviruso pandemija, nes manoma, kad paklausa neatsigaus iki 2023 ar 2024 metų.
„Nepaprastai sunku ir liūdna, kad KLM yra priversta atsisveikinti su vertingais, atsidavusiais kolegomis“, – pranešime teigė KLM generalinis direktorius Pieteris Elbersas.
KLM ketvirtadienį pranešė apie precedento neturinčius 768 mln. eurų nuostolius pirmąjį 2020 metų pusmetį, o antrąjį ketvirtį keleivių skaičius sumažėjo 95 proc. – nuo 9 mln. iki mažiau nei pusės milijono.
„Air France-KLM“ ketvirtadienį paskelbė, kad bendri antrojo ketvirčio nuostoliai sieks 2,6 mlrd. eurų, pridūrusi, kad grupė bus priversta „smarkiai sumažinti“ darbo jėgą.
KLM ir „Air France“, kaip ir daugelis kitų Europos oro linijų bendrovių, sulauks vyriausybių paramos, skirtos padėti įveikti pandemijos sukelti krizę.