Anot banko, įmonė vertėsi investicine veikla – sudarė sandorius savo sąskaita dėl jos valdomų kolektyvinio investavimo subjektų vertybinių popierių, nors tokia veikla verstis neturėjo teisės.
„Taip veikdama įmonė nesilaikė (...) vertybinių popierių išpirkimo ir išleidimo tvarkos ir neužtikrino sąžiningo elgesio su visais šių informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų dalyviais (investuotojais)", – teigiama pranešime.
Pažeidimą banko Priežiūros tarnyba nustatė per įmonės patikrinimą, kurio tikslas buvo įvertinti įmonės kapitalo būklę ir rizikų valdymą, atitiktį teisės aktams.
„Orion Asset Management“ teigimu, visi banko pastebėjimai buvo ištaisyti iki 2019 metų pabaigos, o bauda skirta nepagrįstai, nes įmonė neužsiėmė investicine veikla, reikalaujančia specialios licencijos.
„Valdymo įmonė (...) padėjo investuotojams įgyvendinti jų teisę pasitraukti iš uždaro tipo fondo ir tokiu būdu nesiekė užsiimti investicine veikla. Jeigu valdymo įmonė būtų turėjusi indikacijų, kad minima pagalba investuotojams ir veikimas geriausiais jų interesais gali turėti investicinės veiklos požymių, juos būtų sudariusi per finansų maklerio įmonę arba atsisakiusi sudaryti apskritai“, – komentare BNS nurodė įmonė.
Anot jos, LB pozicija dėl prekybos savo sąskaita yra netikėta, rinkos dalyviams neturint jokių priežiūros institucijos išaiškinimų, kad tokie veiksmai galėtų būti laikomi atskirai licencijuojama investicine veikla, ir spręs dėl galimybės sprendimą skųsti.
Patikrinimo metu nustatyta ir kitų pažeidimų: pasikeitus kolektyvinio investavimo subjektų informacijai, pataisytų dokumentų įmonė nepaskelbė kaip reikalaujama, be to, ji nustatė fondų dalyvio pareigą gauti jos sutikimą prieš atliekant disponavimą fondo vertybiniais popieriais, nors tai nėra numatyta teisės aktuose, dėl to fondų dalyviui buvo sunkiau įgyvendinti savo teises.
Įmonė valdo du suderintuosius kolektyvinio investavimo subjektus, 13 informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų, vieną asmens portfelį.