Penktadienio rytą Klaipėdos AMVI nusprendė supažindinti visuomenę su jų neįprastais darbo metodais – žaliais marškinėliais pasipuošusios darbuotojos lankosi pas verslininkus ir moko juos teisingai prižiūrėti savo buhalteriją.
Jei reikia, jos tuoj pat atverčia telefone arba planšetiniame kompiuteryje reikiamą puslapį ir praktiškai parodo, kaip tai yra paprasta ir lengva. Svarbiausia, nereikia gaišti laiko VMI eilėse.
Laimutė Mačernienė, Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė informavo, kad šiemet stebimas nemenkas progresas – tvarkingai verslo liudijimus išsiėmė 14 procentų daugiau įmonių, teikiančių įvairias paslaugas Palangoje.
Ką veikia mokesčių inspekcijos darbuotojos su dviračiais? Jos važiuoja pas vietos verslininkus, kurie teikia nakvynės, nuomos ar viešojo maitinimo paslaugas, ir teiraujasi, kaip jų verslas atsispindi buhalterijoje.
Šios darbuotojos nebaudžia, o vykdo švietėjišką veiklą. Paaiškina kiekvienam, kaip galima daug patogiau pasiimti verslo liudijimą internete arba ten sumokėti reikiamus mokesčius.
Tie verslininkai, kurie savo buhalteriją veda tvarkingai, gauna lipduką, kuris tuo pačiu veikia lyg ženklas „netrukdyti“, o taip pat ženklas, jog šis verslininkas yra už sąžiningą veiklą.
Dažnai Palangos poilsiautojai mokesčių inspekcijai patys praneša, kur negavo kasos čekio arba, kur vykdoma veikla, neturint reikiamo verslo liudijimo. Tuomet šie verslininkai taip pat gali sulaukti geranoriškos VMI darbuotojų pagalbos.
Mes matome, kad jums patiekalas kainuoja apie 12 eurų, o kasoje jis vertas tik 3 eurų.
Kitaip tariant – bausmių ar kitų sankcijų sulaukia tik piktybiškai nenorintys dirbti sąžiningai. Ar daug tokių yra? Pasirodo, visoje šalyje bent kas trečia, o kai kur ir kas antra viešojo maitinimo įstaiga dirba nesąžiningai.
Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas teigia, kad jiems viskas matosi lyg ant delno: „Mes matome, kad jums patiekalas kainuoja apie 12 eurų, o kasoje jis vertas tik 3 eurų. Su tokiu antkainiu jūsų porcija turėtų būti kelis kartus didesnė. Visoje Lietuvoje yra ta pati problema.“
Viršininkas tvirtina, kad nėra tikslo kiekvieną pagauti už rankos ir nubausti. Didžiausias tikslas, kad patys verslininkai keistų savo nesąžiningą elgesį ir jau už birželio mėnesį atsiskaitytų teisingai.