Šiuo metu Palangos darbo biržoje užregistruoti 977 bedarbiai. Tačiau jų gretos kas savaitę mažėja. Kad darbdaviai kuo greičiau sukomplektuotų komandas vasarai, Darbo biržos atstovai organizuoja net specialias darbo muges.
„Susirinkti personalą vienu mostu darbdaviams yra patogiau, nei kviestis kandidatus po vieną. Mes atrenkame labiausiai darbdavių lūkesčius atitinkančius asmenis, sukviečiame į biržą, o darbdaviui lieka atvykti ir susitarti su patikusiais kandidatais“, – apie pasiruošimą vasarai pasakojo Klaipėdos apskrities darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė.
Tačiau įdarbinti pretendentų sezoniniam darbui dažnas verslininkas neskuba. Kol dar poilsiautojų srautas nėra didelis, pasikliaujama žodiniu susitarimu, kad vos prasidėjus sezonui bedarbis taps kavinės, viešbučio ar kitos aptarnavimo įstaigos darbuotoju.
„Dažnai būna, kad būsimas darbuotojas lieka registruotas Darbo biržoje, išsaugo socialines garantijas, o pas potencialų darbdavį ateina pasimokyti savaitgaliais. Kai jo patirties ir įgūdžių pakanka, žmogus įdarbinamas“, – pasakojo Palangos restoranų ir viešbučių asociacijos vadovas Darius Miklovas.
Kavinę turinčio D.Miklovo komandos narių vidutinis amžius – 25-eri. Kaip tik tokio amžiaus darbuotojai Palangoje vasarą paklausiausi. Jie energingi, dažnai susikalba keliomis užsienio kalbomis, o ir minimalus uždarbis juos tenkina.
„Minimali alga – sąlyginis dydis. Visi puikiai supranta, kad prie algos prisiduriama arbatpinigiais“, – priminė D.Miklovas.
Palangoje vasarą paklausiausi 30-mečio neperkopę darbuotojai, mokantys užsienio kalbas ir sutinkantys dirbti už minimalią algą.
Prisidurti prie bazinės algos gali ne tik kavinių darbuotojai.
Darbo biržos Palangos skyriaus vedėjos R.Kivytaitės žiniomis, kurorto prekybos centrai vasarą darbuotojams dėl išaugusio pirkėjų srauto taip pat moka priedus.
Tam, kad galėtų įdarbinti vyresnio amžiaus palangiškius, Darbo birža pati primoka darbdaviams.
„Sausį startavo nauja programa, padedanti įdarbinti 55-erių sulaukusius asmenis. Jiems suteikiame galimybę persikvalifikuoti, o, susiradus darbą, darbdaviui kompensuojame 50 proc. išlaidų, susijusių su darbo užmokesčio išlaidomis“, – dėstė R.Kyvitaitė.