Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Panevėžyje pirmą kartą vyks „Atviros pramonės savaitgalis“

Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ pirmą kartą organizuoja „Atviros pramonės savaitgalį“, kurio metu savo gamybos užkulisius atskleis 11 šiuolaikiškų pramonės įmonių, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
„Atviros pramonės savaitgalis“
„Atviros pramonės savaitgalis“ / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Panevėžys

Spalio 6–7 dienomis panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti nemokamose ekskursijose, kuriose Lietuvoje ir pasaulyje pripažintos įmonės gyvai papasakos savo istoriją, pristatys kuriamus produktus ir jiems reikalingus pažangius sprendimus.

Panevėžys – pramonės miestas

Panevėžys nuo seno garsėja kaip industrinis miestas. Čia gyvavo vienintelis Baltijos šalyse spalvinių kineskopų gamintojas „Ekranas“, cukraus, stiklo, konservų ir kt. gamybos milžinės. Tačiau gyva ne tik istorija, Panevėžys tebėra vienas stipriausių Lietuvos pramonės miestų, kuriame sėkmingai veikia tiek naujos, tiek dešimtmečius skaičiuojančios įmonės.

Žinią apie tokį miesto augimą jau ketverius skleidžia Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“. Viena iš jos veiklos krypčių yra pramoninis turizmas, kuriuo siekiama supažindinti visuomenę tiek su ankstesniais, tiek ir dabartiniais industrijos reiškiniais.

Renginį paskatino didelis susidomėjimas

Renginys „Atviros pramonės savaitgalis“, anot „Panevėžys NOW“ direktorės Monikos Miniotaitės, gimė iš nuoseklaus darbo ir įvairių iniciatyvų lankytojų įspūdžių.

„Dalyvių atsiliepimai iš jau surengtų veiklų mums leido įsitikinti, kad visuomenei įdomūs tiek Panevėžio gamybos praeities galiūnai, tiek dabar veikiančios modernios įmonės. Dvejus metus muzikos, meno ir industrijos festivalio „Iškrovos“ metu mūsų komandos organizuotos ekskursijos „Panevėžio pramonės milžinai“ sulaukdavo išskirtinio dėmesio – į Panevėžio industrinio paveldo tyrinėjimus kaskart pasinerdavo bent po 150 dalyvių.

Kasmet vis daugiau teiraujasi dėl ekskursijų į veikiančias miesto įmones – kadangi mieste gaminama daug žinomų, kasdien naudojamų produktų, žmonėms smalsu, kaip ir kokiais įrenginiais jie pagaminami, kokie yra pažangios gamybos procesai“, – sako M.Miniotaitė.

Agentūra pasakoja, kad praėjusiais metais duris lankytojams jau atvėrė kai kurios įmonės. Išskirtinai 519-ojo miesto gimtadienio metu vykusios ekskursijos į „Kalnapilį“ tapo labai populiarios, jose dalyvavo per 250 žmonių. Ne viena turistų grupė jau apsilankė „Panevėžio stikle“. Ieškota sprendimų, kaip patenkinti ir pavienių turistų smalsumą, tam pasitelktos inovacijos – virtualios realybės žaidimas „Pramoninis Panevėžys“, kur vos per pusvalandį dalyviai, užsidėję virtualios realybės akinius, turi galimybę aplankyti trijų gamybos įmonių patalpas.

Taigi visuomenės susidomėjimas ir verslo bendradarbiavimas, anot „Panevėžys NOW“ direktorės Monikos Miniotaitės, paskatino organizuoti „Atviros pramonės savaitgalį“ – dvi dienas truksiantį renginį, kurio metu visi norintys galės gyvai pamatyti Panevėžyje įsikūrusių šiuolaikinių gamybos įmonių užkulisius, tradicijų ir naujų technologijų sąsajas.

Savaitgalį atsivers 11 Panevėžio pramonės įmonių

Spalio pirmąją savaitę vyksiančiame renginyje „Atviros pramonės savaitgalis“ atsivers net 11 Panevėžio pramonės įmonių. Kiekviena specialiai šioms dienoms parengė įtraukias ekskursijas, kuriose papasakos savo istoriją, parodys produktų gamybos procesus, įrenginius ir laboratorijas.

Prie „Atviros pramonės savaitgalio“ prisijungė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pripažintos Panevėžio įmonės – buitinę ir komercinę šildymo įrangą gaminanti UAB „ADAX“, geriamąjį vandenį Panevėžio miestui ir aplinkiniams rajonams tiekianti UAB „Aukštaitijos vandenys“, šilumos ir elektros energiją gaminanti, centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas teikianti „Panevėžio energija“. Svečių lauks ir vienas seniausių Norvegijos tekstilės prekių ženklų „Devold“, plačiausią šaltyje džiovintų produktų asortimentą pasaulyje siūlanti „Geld Baltic“ (dar kitaip žinoma kaip „Supergarden“ prekės ženklas).

Verslų sąraše yra ir 120-ies metų jubiliejų paminėjusi „Kalnapilio-Tauro“ alaus darykla, Baltijos šalyse pirmaujanti polimerinių pakuočių su fleksografine spauda maisto produktams pakuoti gamintoja UAB „IOCO Packaging“, taip pat metalo apdirbimo paslaugų įmonė „Jutrix“, kurios specializacija – aukštos kokybės štampuotų, lenktų, gilaus tempimo detalių gamyba.

Į ekskursijas kvies ir 60 tonų produkcijos per dieną gaminantis šeimos verslas, vienas didžiausių grunto, glaisto, dažų ir tinko gamintojas IGIS, unikalias elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei gaminanti HARJU ELEKTER ir viena iš Europos puspriekabių ir priekabų gamybos lyderių „Schmitz Cargobull Baltic“.

O jei savaitgalį po ekskursijų ir informacijos gausos įspūdžius norėsite papildyti kitokia veikla, organizatoriai kvies apsilankyti ir kultūros renginiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai