Šie klausimai, „be kita ko, susiję su tuo, kaip besivystančioms šalims padėti pasirengti ateities ekonomikai ir kaip šiame pasaulyje užtikrinti vienodas galimybes“.
Savo tyrimuose P.Goldberg, be kita ko, domisi poveikiu, kurį prekyba daro nelygybei ir našumui, pelnui ir inovacijoms, taip pat intelektinės nuosavybės teisių laikymosi užtikrinimui.
55 metų amžiaus P.Goldberg turi dvigubą pilietybę – Graikijos ir Jungtinių Valstijų. Ji studijavo Graikijoje ir Vokietijoje, bet mokslo laipsnį įgijo Stanfordo universitete. Prieš užimdama pareigas Jeilio universitete, ji dėstė Prinstono ir Kolumbijos universitetų ekonomikos fakultetuose. Be to, ji buvo pirmoji moteris, užėmusi įtakingo leidinio „American Economic Review“, kuriame skelbiami pažangiausi ekonomikos srities tyrimai, vyriausiojo redaktoriaus postą.
Viename iš neseniai paskelbtų straipsnių P.Goldberg rašė, jog, atsižvelgiant į protekcionizmo apraiškas, kurių vis daugėja, „prekybos liberalizavimo pranašumų nebegalima laikyti savaime suprantamais“.
P.Goldberg pirmtakas Paulas Romeris Pasaulio banko vyriausiojo ekonomisto postą, kuriame neišdirbo nė metų, paliko dėl nesutarimų su kolegomis. Jis griežtai kritikavo Pasaulio banko tyrimų kokybę ir stilistiką. Britų verslo dienraštis „The Financial Times“ rašo, kad vienas karščiausių ginčų kilo dėl pernelyg dažnai, P.Romerio nuomone, vartojamo jungtuko „ir“ (angl. „and“).
Manoma, kad penkerių metų patirtis, kurią P.Goldberg įgijo dirbdama „American Economic Review“, Pasaulio banke jai bus itin naudinga: svarstant mokslinius straipsnius prieš jų paskelbimą, redaktorius turi elgtis ir labai taktiškai, ir griežtai.