„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pasitraukimas iš Rusijos „Shell“ jau atsiėjo 5 mlrd. JAV dolerių

Didžiosios Britanijos energetikos milžinė „Shell“ ketvirtadienį pareiškė, kad sprendimas pasitraukti iš Rusijos, kuris buvo priimtas dėl Kremliaus invazijos į Ukrainą, bendrovei jau atsiėjo 5 mlrd. JAV dolerių (4,6 mlrd. eurų).
„Shell“
„Shell“ / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Rusija „Shell“

Dėl sumažėjusios turto Rusijoje vertės, kredito nuostolių ir „nuostolingų“ sutarčių sąlygų šių metų pirmųjų trijų mėnesių pajamos sumažės 4–5 mlrd. JAV dolerių, pranešė „Shell“. Pirmojo ketvirčio veiklos rezultatus bendrovė ketina skelbti gegužės 5 dieną.

Praėjusį mėnesį „Shell“ pareiškė esanti „pasibaisėjusi“ invazija į Ukrainą.

Bendrovė tuomet taip pat paskelbė planuojanti pasitraukti iš bendrųjų įmonių su Rusijos valstybės valdoma dujų milžine „Gazprom“. Kaip matyti iš „Shell“ metinės ataskaitos, vien to turto vertė praėjusių metų pabaigoje sudarė maždaug 3 mlrd. JAV dolerių.

Vėliau bendrovė pareiškė, jog nebepirks rusiškos naftos ir pasitrauks iš Rusijos naftos ir dujų sektorių, „kokios bebūtų tokio žingsnio finansinės pasekmės“.

Tokius sprendimus „Shell“ priėmė tuo metu, kai Jungtinė Karalystė kartu su daugybe kitų pasaulio vyriausybių ėmė skelbti sankcijas Rusijos bendrovėms, bankams ir turtingiems piliečiams, siekdama padaryti spaudimą prezidentui Vladimirui Putinui ir priversti jį atitraukti savo pajėgas iš Ukrainos.

Energetikos bendrovės spaudžiamos nutraukti ryšius su Rusija, nes naftos ir gamtinių dujų eksportas yra itin svarbus Kremliaus ir jo kariuomenės finansavimo šaltinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų