Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams – ką reikia žinoti?

Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) teikiamų paskolų verslui paketas išplėstas įtraukiant 100 proc. valstybės lėšomis finansuojamas lengvatines paskolas labiausiai COVID-19 paveiktiems verslams gelbėti. Šiam tikslui Vyriausybė skyrė 50 mln. eurų. Pranešime žiniasklaidai dėstoma, ką reikia tokiems verslams žinoti.
Eurai
Asociatyvi nuotrauka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tikslinės labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams paskolos skirtos konkrečiai šios pandemijos padariniams švelninti ir padėti smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams padengti būtinąsias išlaidas, reikalingas veiklos tęstinumui užtikrinti. Maksimali paskolos suma gali siekti iki 100 tūkst. Eur.

„Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams yra turbūt viena laukiamiausių mūsų priemonių, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Šios paskolos skirtos gyvybinėms verslo funkcijoms palaikyti, padėti labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms bei verslininkams išgyventi dabartinės stagnacijos laikotarpį ir išsaugant veiklą sulaukti, kai karantino sąlygos ims laisvėti ir verslo ciklai ims grįžti į normalesnes vėžes“.

Kas gali kreiptis dėl paskolos?

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams išduodamos tiems SVV subjektams, kurių veikla dėl paskelbto karantino visiškai sustojo arba kurių apyvarta dėl tos pačios priežasties nukrito 60 proc. ir daugiau. Pagrindinė jų paskirtis – suteikti verslui apyvartinių lėšų šaltinį būtinosioms SVV subjekto išlaidoms padengti.

Į paskolą pretenduojantys SVV subjektai turi atitikti minimalius patikimo mokesčių mokėtojo kriterijus ir būti išsaugojusios bent 50 proc. darbuotojų, lyginant su š. m. kovo 1 d.

Kur galima kreiptis?

Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams paskolas išduoda finansų įstaigos, kurios su INVEGA pasirašė sutartį dėl šios priemonės įgyvendinimo. Šiuo metu SVV subjektų atstovai jau gali kreiptis į sutelktinio finansavimo platformą „FinBee Verslui“. Tikimasi, jog paskolas išduodančių finansų tarpininkų ratas plėsis. Nuolat atnaujinamą paskolas teikiančių finansų įstaigų sąrašą galima rasti čia.

Kaip pasiruošti pateikti paraišką?

Paskola siekiančiam pasinaudoti verslui, dar prieš kreipiantis į savo finansuotoją, pirmiausia, reikėtų įsivertinti būtinąsias mėnesio išlaidas – t.y. valstybės nekompensuojamą darbo užmokesčio dalį, komunalinius mokesčius, patalpų ar įrenginių nuomos, transporto ir kitų paslaugų pirkimo išlaidas. Skiriamos paskolos dydis bus nustatomas atsižvelgiant į šias išlaidas. Kreipdamosi į finansų įstaigą, bendrovės šias išlaidas patvirtins vienu dokumentu – deklaracija.

Į paskolą pretenduojantis SVV subjektas taip pat turės pateikti finansinę ataskaitą už 2019 m., paaiškinimą, jog jo apyvarta dėl pandemijos poveikio sumažėjo daugiau kaip 60 proc., SVV subjekto statuso deklaraciją ir kitus būtinųjų išlaidų patyrimą įrodančius dokumentus.

Už kurį laikotarpį bus išmokamos paskolos ir kada reikės jas grąžinti?

Šiuo metu yra numatyta, kad likvidumo paskolos bus išmokamos už laikotarpį nuo kovo 16 d. iki liepos 31 d.

Valstybė šias paskolas teikia lengvatinėmis sąlygomis, minimaliomis, beveik nuliui artimomis palūkanomis, kurios priklausys nuo paskolos trukmės: iki 12 mėn. jos sieks 0,1 proc., o nuo 13 iki 36 mėn. – 0,19 proc. Grąžinti paskolą bendrovės galės pradėti praėjus šešiems mėnesiams nuo paskolos išdavimo, įmokas išdėstant per dvejus metus, su galimybe pratęsti dar vieneriems.

Kur ieškoti papildomos informacijos?

Visa aktuali informacija apie paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams skelbiama išsamioje INVEGA parengtoje atmintinėje, kurią galima rasti čia. Taip pat dėl iškilusių klausimų bendrovės gali kreiptis į paskolas išduodančius finansų tarpininkus.

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Informacija verslui dėl COVID-19.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais