Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pernai lošimų sektoriaus pajamos smuko 8,1 proc.

Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) paskelbti metiniai lošimų ir loterijų organizatorių veiklos duomenys atskleidė, kad visuotinių karantinų apribotus fizinius lošimus keitė ir toliau stabiliai augantys nuotoliniai lošimai. Vis dėlto vykusi lošimų formato konversija naudos davė tik iš dalies – bendrai visas lošimų sektorius per 2020 metus gavo 9,1 mln. eurų mažiau pajamų (-8,1 proc.) nei per 2019, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Azartiniai žaidimai
Azartiniai žaidimai / 123RF.com nuotr.

Fiziniai lošimai krito, nuotoliniai – augo

Remiantis LPT duomenimis, fizinių lošimų (lažybų punktai, kazino, lošimų salonai ir kt.) pajamos per 2020 metus traukėsi 39 proc. (28,2 mln. Eur) o nuotoliniai lošimai augo 47 proc. (19 mln. Eur). Bendras viso sektoriaus pajamų pokytis, lyginant su 2019 metais, sudarė -8,1 proc. (-9,1 mln. eurų). 2019 metais fiziniai lošimai sugeneravo net 64 proc. visų sektoriaus pajamų, o 2020 metais šis skaičius sumenko iki 42 proc. Atvirkštinė situacija įvyko su nuotoliniais lošimais – 2019 metais jie sudarė vos 42 proc. sektoriaus pajamų, o 2020 metais augo iki 58 proc.

„Į praėjusių metų nuotolinių lošimų kilimą galima būtų žvelgti pozityviai, bet ir 2019 m. šis segmentas augo 44 proc., tad negalime teigti, kad įvesti visuotiniai karantinai perviliojo lošėjus iš fizinių lošimų į nuotolinius. Šioje dalyje tiesiog stebime stabilų ir organišką kasmetinį nuotolinių lošimų augimą, kurį nulemia natūraliai visame pasaulyje vykstanti skaitmenizacija“ – pasakojo Lietuvos lošimų verslo asociacijos (LLVA) direktorius Mantas Zakarka.

Daugelis Lietuvoje veikiančių lošimų kompanijų užsiima tik nuotoliniais arba tik fiziniais lošimais, todėl pastarosioms kompanijoms pandemija atsiliepė stipriausiai – jos negalėjo patiriamų nuostolių bent iš dalies kompensuoti nuotoliniais lošimais.

Didžiausią sektoriaus pajamų kritimą matome žvelgiant į antrąjį ir ketvirtąjį ketvirčius, kai Lietuvoje buvo įvesti karantinai.

„Fiziniai lošimai kaip ir panašios pramogų rūšys – kino teatrai ar koncertai – buvo drastiškai paveikti visą pasaulį sukausčiusios pandemijos. Didžiausią sektoriaus pajamų kritimą matome žvelgiant į antrąjį ir ketvirtąjį ketvirčius, kai Lietuvoje buvo įvesti karantinai. Nors metinėje lošimų sektoriaus apžvalgoje matome santykinai nedidelį pajamų sumažėjimą, būtina atsižvelgti į tai, kad 2019 metais pajamos iš lošimų augo 13 mln. eurų. Įvertinus buvusį kasmetinį sektoriaus augimo potencialą, realus sektoriaus kritimas yra dar gerokai didesnis“ – sakė LLVA direktorius.

Kaip teigė pašnekovas, masinių darbuotojų atleidimų per šį laikotarpį fiksuota nebuvo. Kompanijos prisiėmė visą finansinę atsakomybę – neskaitant įprastų mokesčių, lošimų organizatoriai per metus sumokėjo ir beveik 12 mln. eurų specialiųjų lošimų mokesčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų