Personalo ekspertai: Lietuvos įmonėse visą darbą padaro pusė darbuotojų

Personalo įmonės „OVC Consulting“ įsitraukimų tyrimų vadovė Baltijos šalims Almanta Jakštaitė–Vinkuvienė antradienį įvykusioje geriausių Lietuvos darbdavių apdovanojimo ceremonijoje teigė, kad atliktos apklausos parodė, jog Lietuvoje darbuotojams svarbiausi atlyginimo ir įmonės orientacijos į žmogų klausimai. Tipinėje Lietuvos įmonėje vadovai įgyvendina tik pusę savo pažadų. Tuo pat metu paaiškėjo, kad dėl įvairių priežasčių tipinėje įmonėje visas darbas atliekamas pusės darbuotojų pastangomis.
Apdovanojimų akimirkos.
Apdovanojimų akimirkos. / Mato Dauginio/15min.lt nuotr.

„Šis tyrimas yra apie susikalbėjimą. Daugelis mūsų kasdienių problemų kyla dėl nesusikalbėjimo“, – į renginio svečius kreipėsi „OVC Consulting“ direktorius Paulius Avižinis.

Pasak jo, šio tyrimo metu darbuotojų nuomonė lėmė nugalėtojus. P.Avižinis padėkojo įmonėms, kurios sutiko dalyvauti tyrime: „Reikia kiekvieną dieną aplenkti vakarykštį save. Gera laimėti, bet nėra tikslas nugalėti konkurentus. Gera, kai žmonės pasako, kad tu esi geriausias.“

Tipiškoje Lietuvos įmonėje iš 10 darbuotojų 5 yra įsitraukę, savo darbu patenkinti 7.

„OVC Consulting“ įsitraukimų tyrimų vadovė Baltijos šalims A.Vinkuvienė pristatė tyrimo metodiką ir rezultatus.

Pasak jos, 80 proc. įmonių vykdo darbuotojų apklausas, bet tik nedaugelis pasinaudoja duomenimis. Pusė organizacijų tyrimuose paliečia darbuotojų įsitraukimo temą. „Įsitraukimas yra ne tai, ką žmonės galvoja, o tai, ką jie daro realiai. Tyrimas atskleidė, kaip organizacijos pasiekia konkurencinio pranašumo savo darbuotojų dėka“, – sakė A.Vinkuvienė.

Tipiškoje Lietuvos įmonėje iš 10 darbuotojų yra įsitraukę 5. Iš 10 darbuotojų savo darbu patenkinti 7. „Tai rodo, kad organizacijoje darbą padaro pusė žmonių. Galime turėti žymiai daugiau aktyvių žmonių, tačiau trečdaliui darbuotojų tam tiesiog nesudaromos sąlygos“, – minėjo A.Vinkuvienė.

Pasak pranešėjos, svarbu ne lyderių kalbėjimas, o elgesys ir sprendimai. Bendrovės darbuotojai turi suprasti, kad jie patys yra vertybė. A.Vinkuvienė pateikė du kraštutinumus, su kuriais susidūrė praktikoje. Vienas jų – kai žmonės nuvaromi kaip arkliai ir likviduojami. Kitas – kai darbuotojais pasitikima ir jie jaučia atgalinį ryšį.

Tyrimas atskleidė, kad tipiniai įmonių vadovai ištęsi tik pusę duotų pažadų.

Paminėta ir tai, jog darbuotojai itin vertina darbdavių vykdomus pažadus. Tyrimas atskleidė, kad tipiniai įmonių vadovai ištęsi tik pusę duotų pažadų.

„Organizacijos sėkmės pasiekia todėl, kad brangina žmones, moka atrasti, kas juose slypi geriausia, bei tai pritaikyti“, – pristatymą baigė A.Vinkuvienė.

Renginio dalyvius pasveikino ir ūkio ministras Evaldas Gustas. „Visada sakoma, kad didžiausia investuotojų baimė yra mokestinė aplinka ir nelankstūs darbo santykiai. Šis renginys parodo, kad tos baimės ne visada pagrįstos“, – sakė jis.

Geriausiais 2013 m. darbdaviais tapo:

Bendrovė „Lietuvos draudimas“. „Šį padovanojimą gavom ir pernai. Bus smalsu pasižiūrėti, ar padarėme žingsnį į priekį“, – sakė bendrovės vadovas Kęstutis Šerpytis.

Bankas „Danske bank“. „Tai didelio kelio pradžia. Tikiu, kad tai didelis iššūkis. Tikimės tarp geriausių darbdavių būti ir ateityje“, – sakė banko generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas.

Bendrovė „Roche“. „Didžiuojuosi šiuo apdovanojimu, tai didelis pasiekimas“, – sakė bendrovės atstovė Eva Bedicane.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai