„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Philip Morris“ pranešė pradėjusi derybas dėl susijungimo su „Altria“

Tabako milžinė „Philip Morris International“ antradienį pranešė planuojanti susijungti su savo buvusia patronuojančiąja įmone „Altria Group“.
„Philip Morris International“
„Philip Morris International“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Susijungimas galėtų padėti abiem bendrovėms spręsti mažėjančių cigarečių pardavimų problemą ir diversifikuoti vartotojų rinką, pereinant prie naujesnio gaminio – elektroninių cigarečių ir kitų netradicinių gaminių.

Susijungimas leis sukurti 200 mlrd. JAV dolerių vertės cigarečių, alkoholio, alkoholinių gėrimų, elektrinių cigarečių ir kanapių milžinę bei vėl sujungti bendroves – „Altria“ įkūrė „Philip Morris International“ 2008 metais ir vis dar valdo „Philip Morris USA“.

Abi bendrovės ne tik turėjo bendrą istoriją ir išlaikė panašias produktų linijas, įskaitant „Marlboro“ prekės ženklo cigaretes, bet ir susiduria su panašiais iššūkiais.

Pasak „Philip Morris“, derybos dėl lygiateisio susijungimo tebėra pradiniame etape, todėl negali būti jokių „garantijų“ dėl susitarimo ar galutinio sandorio.

Virdžinijos valstijoje įsikūrusios „Altria“ grynasis pelnas 2018-aisiais sudarė beveik 7 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu „Philip Morris“ uždirbo 7,9 mlrd. JAV dolerių.

„Altria“ ėmė plėsti savo produktų asortimentą, įsigydama vyno, alaus ir kanabinoidų įmonių akcijų paketus, taip pat įsigydama gerai žinomos elektroninių cigarečių bendrovės „Juul“ dalį.

„Philip Morris“, kurios būstinė yra Niujorke ir kuri valdo tokius pasaulinius prekės ženklus kaip „Chesterfield“ ir „Parliament“, tvirtina, jog ateityje visai atsisakys tabako gaminių.

Bendrovė neseniai gavo JAV reguliuotojų leidimą pradėti prekiauti „bedūmiu“ cigarečių pakaitalu iQOS. „Altria“ planuoja prekiauti IQOS ir Jungtinėse Valstijose.

Iki 2018 metų pabaigos šio produkto buvo galima įsigyti 44 šalyse, o 1,9 mln. rūkančiųjų atsisakė cigarečių ir perėjo prie naujosios alternatyvos, taigi bendras naudotojų skaičius pasiekė 9,6 milijono, pažymėjo „Philip Morris“.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai praėjusiais metais apskaičiavo, kad 14 proc. suaugusių amerikiečių, arba 34,3 mln. žmonių, 2017 metais rūkė cigaretes, palyginti su 20,9 proc. 2005 metais.

Šių centrų duomenimis, tradicinis tabako vartojimas tebėra pagrindinė išvengiamų ligų priežastis Jungtinėse Valstijose, dėl kurių 2017 metais mirė daugiau nei 480 tūkst. žmonių, arba vienas iš penkių gyventojų.

Elektroninės cigaretės greitai išpopuliarėjo tarp amerikiečių jaunimo ir sukėlė reguliuotojų nerimą. Birželio mėnesį JAV sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė apie 193 galimus sunkių plaučių ligų atvejus 22 valstijose, susijusius su elektroninių cigarečių rūkymu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs