Amsterdame įsikūrusi įmonė, kuri pardavė savo buitinių prietaisų padalinį, kad sutelktų dėmesį į medicinos įrangos kūrimą ir gamybą, teigė, kad pardavimai sumenko 4 proc. iki 3,918 mlrd. eurų (4,2 mlrd. JAV dolerių).
Pirmojo ketvirčio nuostoliai buvo visiškai priešingi praėjusių metų analogiško laikotarpio 40 mln. eurų pelnui.
„Fiksavome geresnius, nei tikėtasi, pardavimus <...> labai sudėtingomis aplinkybėmis“, – pažymėjo optimizmo nepraradęs „Philips“ vadovas Fransas van Houtenas.
Visgi buvo ir „didelių tiekimo grandinių sunkumų bei su „Respironics” gaminiais susijusių pasekmių“, – pažymėjo F.van Houtenas.
„Philips“ skyrė dar 165 mln. eurų, kad atšauktų defektinę kvėpavimo įrangą, dėl kurios vartotojai gali įkvėpti toksiškų putų.
Bendrovė problemai spręsti jau anksčiau atidėjo 725 mln. eurų.
„Philips“ teigė, kad keičia ir taiso įrenginius „kuo greičiau ir toliau informuoja pacientus bei klientus apie programos eigą“.
Minėti prietaisai daugiausia skirti naudoti namuose esantiems pacientams, turintiems tokių problemų kaip miego apnėja.
„Philips“ jau buvo atšaukusi įrangą praėjusių metų birželį, kai paskelbė, kad naudotojams kyla pavojus įkvėpti ar nuryti suirusių garsą slopinančių putų gabalėlių.
Kiek anksčiau šį mėnesį JAV teisingumo departamentas iškvietė „Philips“ ir kai kurių jos padalinių atstovus „pateikti informaciją, susijusią su įvykiais, dėl kurių buvo atšaukta „Respironics“ produkcija.
„Atitinkami mūsų padaliniai bendradarbiauja su atitinkamomis agentūromis“, – teigė F.van Houtenas.
„Philips“ akcijų kaina ankstyvą popietę Amsterdamo biržos AEX indekse atpigo apie 11 proc. iki maždaug 25 eurų už akciją.