Planuojate prekiauti internete? Ekspertai pataria pirma „pasimatuoti“ el. parduotuvę

Pastarųjų dienų įvykiai moko mus gyventi kitaip. Virtualią erdvę atrandame iš naujo, mokydamiesi dirbti, mokytis ir netgi sportuoti nuotoliniu būdu, nekalbant apie gyvybiškai būtiną bendravimą. Tačiau didžiausias iššūkis teko verslui, kuriam reikia ieškoti sprendimų, kaip išgyventi neturint fizinių parduotuvių. Tad jeigu galvojate su prekyba keltis į internetą, ekspertai pataria neskubėti ir pirmiausia parduotuvę „pasimatuoti“ ją išsinuomojus.
Elektroninė prekyba
Elektroninė prekyba / 123RF.com nuotr.

Apie tai, kodėl šioje krizinėje situacijoje elektroninės parduotuvės tampa ypač svarbu ir nuo ko reiktų pradėti, kalbamės su „Studija 4D“, užsiimančios svetainių, elektroninių parduotuvių kūrimu bei nuoma, direktoriumi Ramūnu Pociumi.

„Didelė dalis žmonių šiuo metu neturi galimybės užsidirbti pinigų. O internetinė prekyba visų pirma tai yra darbas, kuris gali būti atliekamas ir iš namų. Elektroninė parduotuvė yra puikus įrankis, kurį naudodami galime parduoti tiek produktus, tiek paslaugas. Darbo pobūdis – veiklos organizavimas, kas tikrai nėra sudėtinga, nors iš pradžių gali pasirodyti painu. Organizuoti reikia prekes, pristatymą, administruoti užsakymus, kas įgudus tampa labai paprastu ir gana greitu darbu“, – sako R.Pocius.

Pasak pašnekovo, natūralu, kad paslaugos, pramogos ir pirkiniai persikelia į internetą, kadangi dauguma žmonių karantino sąlygomis didžiąją laiko dalį leidžia namuose prie kompiuterio.

Elektroninė parduotuvė yra puikus būdas pasitikrinti savo sukurto produkto pardavimo galimybes ir apskritai verslo idėją: kaip į produktą reaguoja rinka, kokie yra jos poreikiai?

Jau veikiančiam verslui, anot eksperto, pradėti pardavimus internetu neturėtų būti didelis galvos skausmas. Verslo procesai yra panašūs, o niuansams išsiaiškinti užtenka kelių ar vienos geros konsultacijos pas gerą specialistą.

Visgi apsisprendus prekybą kelti į internetą, „Studija 4D“ vadovas pataria pirmiausia išsibandyti, ar šis būdas jums tinka ir patinka. Kadangi elektroninės parduotuvės sukūrimas yra nemaža investicija, ypač šiuo metu, R.Pocius rekomenduoja iš pradžių ją tiesiog išsinuomoti.

„Nuomotis yra pigiau. Kita labai svarbi priežastis, tai kad ne visiems el. prekybos tipo darbas patinka, tai visgi yra darbas ir tenka dirbti. Pinigai automatiškai iš ekrano nelenda ir dalis žmonių tai pabandę greitai apsigalvoja. Tad nuomos atveju praradimas būtų žymiai mažesnis nei numetus ilgai kurtą individualią parduotuvę“, – argumentuoja specialistas.

Kaip vyksta elektroninės parduotuvės nuoma?

Pirmiausia išsiaiškinami kliento poreikiai, prekių pristatymo ir atsiskaitymo būdai, nusprendžiama, ar bus prekiaujama šalies viduje, ar ir tarptautinėje rinkoje. Pagal šiuos rodiklius sukuriama elektroninė parduotuvė, už kurią nuomininkas tiekėjui kas mėnesį moka sutartą mokestį. Parduotuvės nuosavybės teisė lieka tiekėjui, tačiau klientas gauna konsultacijas bei visą techninę priežiūrą. Projektui pasiteisinus ir klientui pageidaujant, šią parduotuvę jis gali įsigyti.

Tačiau R.Pocius pastebi, kad kartais atsitinka ir taip, jog pradedantis verslininkas pamato, kad nauja veikla jam nepatinka ar neatneša pakankamai pelno. Išsinuomojus elektroninę parduotuvę paslaugas nutraukti daug paprasčiau nei parduoti visą savo verslą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis