„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po praktikos „Vilniaus viešajame transporte“ įsidarbinę mokiniai sėkmingai kopia karjeros laiptais

Užsispyrimas, nuoširdus noras tobulėti ir įgyti naujų žinių – savybės, padedančios žengti pirmuosius žingsnius profesiniame kelyje. O nuo ko reikėtų pradėti? Kaip susirasti patinkantį darbą? Atrasti save jauniems specialistams padeda atviros, bendradarbiaujančios mokymo įstaigos bei verslo atstovai. Įmonėms tai puiki proga surasti naujų darbuotojų, o apie darbą svajojantiems profesinių mokymo įstaigų mokiniams – galimybė sukaupti patirties ir įsitvirtinti darbo rinkoje.
Naujieji Vilniaus viešojo transporto autobusai
Naujieji Vilniaus viešojo transporto autobusai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Bendradarbiavimas su profesinėmis mokyklomis, partnerystės ieškojimas ir dalijimasis gerosiomis patirtimis padeda geriau suprasti, kokių specialistų trūksta bei juos paruošti. Profesinės mokyklos mums labai padeda, randame bendrų sąlyčio taškų“, – kalbėjo P.E.Zarankaitė ir pridūrė, kad šiose švietimo įstaigose išugdomi taip reikalingi, savo darbą puikiai išmanantys specialistai.

Pašnekovė pasakojo, kad įmonė kreipiasi į profesinio mokymo įstaigas kviesdama mokslus baigusius specialistus įsidarbinti. „Vilniaus viešasis transportas“ į savo kolektyvo gretas noriai priima ir praktikantus, dalis jų įmonėje pasilieka dirbti toliau.

Po sėkmingos praktikos – neribotos galimybės augti

„Užsiauginti darbuotoją“ – tai strategija, kurią taiko ne viena šiuolaikinė įmonė, pastarosios laikosi ir „Vilniaus viešasis transportas“. Įmonės komunikacijos vadovė ypač džiaugiasi tuo, kad profesines mokyklas baigę, praktikas atlikę ir įmonėje pasilikę darbuotojai sėkmingai kopia karjeros laiptais.

P.E.Zarankaitė pasidalijo geru pavyzdžiu: trijų autobusų parkų (Verkių, Antakalnio ir Viršuliškių) remonto departamentų vadovų pavaduotojai – buvę profesinių mokyklų studentai, atlikę praktikas „Vilniaus viešajame transporte“.

„Užsiauginti darbuotoją“ – tai strategija, kurią taiko ne viena šiuolaikinė įmonė.

„Pasilikus po praktikos patirtį ir toliau galima augintis pakylant iki aukščiausių pareigų“, – pasakojo ji.

15min kalbinta įmonės atstovė atkreipė dėmesį, jog darbuotojams suteikiamos sąlygos keisti profesinę kryptį. Vienas iš pavyzdžių – šiandien vairuotoju dirbantis vaikinas, karjerą „Vilniaus viešajame transporte“ pradėjęs kaip praktikantas administracijos skyriuje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naujieji Vilniaus viešojo transporto autobusai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naujieji Vilniaus viešojo transporto autobusai

„Atlikdamas praktiką jis išsilaikė C kategorijos vairuotojo egzaminą, vėliau – D ir šiandien yra universalus vairuotojas. Kitaip tariant, nors atėjo į administraciją, bet jam pasidarė įdomus vairuotojo darbas, kurį dabar ir dirba“, – toliau pasakojo P.E.Zarankaitė.

Svarbiausia – noras toliau kaupti patirtį

Paklausta, o ko reikia, kad praktiką atliekantis studentas išgirstų kvietimą pasilikti įmonėje, pašnekovė pabrėžė, kad svarbiausia yra asmeninė motyvacija ir nuoširdus noras tobulėti.

„Svarbu, kad susidomėjimas išliktų ne tik praktikos metu, bet būtų noras toliau kaupti patirtį ir praplėsti turimas žinias. Žinoma, svarbu ir motyvacija, gebėjimas prisitaikyti prie įmonės ritmo, kultūros. Motyvacija atsispindi darbo rezultatuose, tad jeigu matome, kad žmogus nuoširdžiai stengiasi ir nori dirbti, o tuo metu yra laisva darbo vieta, mielai jį ir priimame“, – teigė pašnekovė.

P.E.Zarankaitės teigimu, įmonė džiaugiasi galėdama pritraukti kuo daugiau savo darbą išmanančių ir motyvuotų specialistų, o jos durys profesinį kelią dar tik pradedantiesiems visada atviros: „Profesinės mokyklos išaugina gerai pasiruošusius specialistus, kurie atėję pas mus savo žinias gali pritaikyti praktikoje ir toliau tobulėti. Esame atvira bendradarbiavimui su profesinėmis įstaigomis įmonė. Taip pat ir patys prireikus kreipiamės, bendraujame. Mums įdomu, kokiomis sritimis domisi moksleiviai ir studentai, o ir mes patys galime pasiūlyti praktikos ar darbo vietų.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naujieji Vilniaus viešojo transporto autobusai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naujieji Vilniaus viešojo transporto autobusai

Įmonėje įsidarbino vos baigęs mokslus

Šaltkalviu-elektriku „Vilniaus viešajame transporte“ nuo 2014-ųjų dirbantis A.Sylko – dar vienas pavyzdys, įrodantis, kad motyvuotam ir savo profesinėje srityje norinčiam tobulėti žmogui susirasti norimą darbą nėra taip sudėtinga

A.Sylko 15min pasakojo, įmonėje įsidarbino po mokslų profesinėje mokykloje: „Buvo laisva vieta ir mane priėmė. Pabandžiau ir likau.“

Jeigu esi geras darbuotojas, geras specialistas, tai rasi darbą.

Pašnekovas svarstė, kad bendradarbiavimas tarp įmonių ir mokymo įstaigų atveria kelius, tačiau labiausiai profesinė sėkmė priklauso nuo paties studento noro tobulėti ir įdedamų pastangų.

„Žmogui atėjus į darbą žiūrima, ar yra noras, ar yra perspektyvos. Nuo to ir priklauso viskas“, – mintimis dalijosi jis ir paaiškino, kad įgijęs profesiją apie galimybę įsidarbinti viešojo transporto įmonėje sužinojo iš pažįstamo žmogaus. Jis pritaria idėjai, kad jauni specialistai taip pat turėtų būti drąsesni ir nebijoti patys kreiptis į dominančią įmonę.

„Kiekvienas mokslas yra svarbus. Jeigu esi geras darbuotojas, geras specialistas, tai rasi darbą“, – įsitikinęs pašnekovas.

Pasikeitė požiūris

Ne vieną dešimtmetį „Vilniaus viešojo transporto“ Remonto departamente darbuojasi meistras Romualdas Sadkevič. Baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą, o vėliau mokęsis profesinėje mokykloje sutiko trumpai pasidalyti savo patirtimi. Ilgą laiką mokytojavęs Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykloje, kur prisidėjo prie specialistų ruošimo, R.Sadkevič teigia, jog baigus profesinę mokyklą susirasti darbą nėra sunku. Įmonės pačios labai aktyviai ieško specialistų, todėl dažnas įsidarbina nė nebaigęs mokslų. „Mes ir patys automechanikams organizuodavom išvykas į įmones, įvairius autoservisus“, – prisiminė jis.

Pašnekovas taip pat pastebėjo, kad anksčiau verslo atstovai į praktikantus bei patirties neturinčius specialistus žiūrėdavo atsargiai, o šiandien požiūris yra kardinaliai pasikeitęs ir jauni specialistai turi daug daugiau galimybių susirasti išsvajotą darbą.

Projekte dalyvauja per pusšimtis profesinių mokymo įstaigų

Vasaros pabaigoje naujienų portale 15min startavo kartu su VšĮ Centrinė projektų agentūra rengiamas projektas „Profesijos, pritaikytos verslui“. Tai internetinė platforma, kurioje verslo įmonės ir Lietuvos profesinio mokymo įstaigos gali sužinoti apie tarpusavio bendradarbiavimo galimybes. Daugiau kaip dešimt įmonių jau užmezgė kontaktą su pasirinkta profesine mokykla. Projekte jų dalyvauja virš 50.

Projekte „Profesijos, pritaikytos verslui“ dalyvauja virš 10 profesinių mokyklų, kuriose ruošiami įvairių kategorijų vairuotojai ir net 28, kuriose rengiami automobilių mechanikai. Dalyvaudamas projekte verslas turi galimybę ne tik susirasti specialistų pasiūlydamas jiems praktiką, bet ir padėti

Lietuvoje užsiauginti verslo šakai reikiamus darbuotojus.

Specialistų ieškantys verslo įmonių atstovai kviečiami pasinaudoti skaitmenine platforma – „Profesijos, pritaikytos verslui“. Joje profesinio ugdymo įstaigos galima ieškoti pasirinkus vietovę ar pageidaujamą profesiją. Tokiu būdu galima greitai ir patogiai sužinoti, kurioje mokykloje rengiamas pageidaujamas specialistas.

Taip pat galima susisiekti su projekto vykdytojais el.paštu profesijos.verslui@15min.lt, kurie padės užmegzti kontaktą su pageidaujama profesine mokykla arba pakonsultuos, jei kyla klausimų ieškant profesijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų