Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 06 10 /17:30

SAM siūlo keisti karantiną: neliktų barų darbo laiko ribojimų, neigiamas testas galiotų ilgiau

Vyriausybė ketina švelninti karantiną ir nuimti apribojimus kavinių, restoranų ir naktinių klubų darbo laikui. Tai numatyta trečiadienį registruotame karantino nutarimo projekte dėl kurio bus balsuojama pirmadienį. Taip pat numatyta ilginti neigiamo COVID-19 testo galiojimo laiką, švelninti apribojimus švietimo veiklai. O grįžus ar atvykus į Lietuvą iš užsienio reikės turėti neigiamą testą, skaitmeninį ES pažymėjimą arba dokumentus, įrodančius, kad asmuo paskiepytas ar prasirgęs COVID-19.
Vokiečių g. kavinės
Vokiečių g. kavinės / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos trečiadienį registruotame projekte nebeliko ribojimo viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų darbo laikui.

Šiuo metu barai ar naktiniai klubai gali dirbti tik iki vidurnakčio.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Sekmadienis Vilniaus mieste
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Sekmadienis Vilniaus mieste

Karantino nutarimo projekte numatyta, kad šių įstaigų veikla galės, kaip ir iki šiol būti vykdoma, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir kai veikla vykdoma atvirose erdvėse.

Tuo tarpu uždarose patalpose gali būti tik galimybių pasą turintys klientai – paskiepyti nuo COVID-19, persirgę šia infekcija ar gavę neigiamą testą.

Tiesa, jei šį nutarimo projektą Vyriausybė priims, testas jau galiotų ilgiau: 72 valandas atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas atlikus antigeno testą. Tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip turint galimybių pasą, gali naudotis ir vaikai iki 16 metų.

Be to, ilgiau galimybių pasu galės naudoti ir persirgusieji COVID-19. Jei diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, nuo teigiamo tyrimo rezultato turės būti praėję ne 180 dienų, kaip iki šiol, bet 210 dienų.

Jei Vyriausybė nutarimui pirmadienį pritaris, šie pakeitimai turėtų įsigalioti nuo birželio 17 dienos.

Atvykstantys asmenys turi turėti neigiamą testą

Nutarimo projekte numatoma, kad visi asmenys, grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvos Respubliką iš šalių, įtrauktų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą, privalo turėti dokumentą apie asmeniui prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką gautą neigiamą testą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus oro uoste

SARS-CoV-2 PGR tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu, antigeno testas – ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Tiesa, reikalavimai dėl COVID-19 tyrimo netaikomi asmenims, jei jie turi:

– asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką;

– asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“ ar „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas.

– pagal Europos Komisijos reikalavimus Europos Sąjungos skaitmeninį COVID pažymėjimą, patvirtinantį persirgimo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ar skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina faktą.

Atlaisvinti ribojimai švietimo veiklai

Nutarime numatyta, kad mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl kurtumo, vidutinio, žymaus, labai žymaus klausos sutrikimo ar kochlearinio implanto, visiško aklumo, aklumo su regėjimo likučiu, silpnaregystės, laisvės atėmimo vietose veikiančių mokyklų (skyrių) mokinių pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas ar jo dalis vykdoma užtikrinant 10 m2 patalpos plotą vienam mokiniui, kai patalpose yra daugiau kaip 10 mokinių.

Brandos egzaminai ar jų dalys vykdomi užtikrinant 10 m2 patalpos plotą vienam mokiniui, kai patalpose yra daugiau kaip 10 mokinių.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.

Egzaminai mokiniams, kurie baigia ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, ir stojamieji egzaminai (ar kiti atrankos būdai) į bendrojo ugdymo programas vykdančias mokyklas vykdomi patalpose užtikrinant 10 m2 patalpos plotą vienam mokiniui, kai patalpose yra daugiau kaip 10 mokinių.

Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejį, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, turintys galimybių pasą.

Neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi uždarose erdvėse, kai užtikrintas 10 m2 patalpos plotas vienam asmeniui arba vienu metu gali dalyvauti ne daugiau kaip vienas asmuo, išskyrus neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus, kai dalyvauja galimybių pasą turintys asmenys.

Profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa, privalomąsias praktikas, praktinius mokymus ar kompetencijų vertinimą, kurių neįmanoma įgyvendinti nuotoliniu būdu, arba mišriu būdu periodiškai atliekant profesinio mokymo įstaigų mokinių ir šiose įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai diagnozuoti

Profesinis mokymas ar aukštojo mokslo studijos gali būti vykdomi patalpose, užtikrinant 10 m2 patalpos plotą vienam asmeniui, kai patalpose yra daugiau kaip 10 asmenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais