Hagoje įsikūręs teismas įpareigojo „Shell“ iki 2030 metų 45 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.
Teismo sprendimas buvo džiugiai sutiktas klimato aktyvistų ir gali turėti didelės įtakos energetikos įmonėms visame pasaulyje.
Trečiadienį „Shell“ vadovas Benas van Beurdenas išreiškė nusivylimą, kad Anglijos ir Nyderlandų milžinė buvo „išskirta“ iš kitų, teigdamas, kad teismo nutartis „nepadės sumažinti pasaulinių anglies dioksido emisijų“.
Visgi jis pridūrė: „Shell“ šis sprendimas nereiškia pokyčių, o greičiau mūsų strategijos pagreitinimą“, siekiant sumažinti anglies dioksido išmetimą, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos.
Bendrovė ketina iki 2035 metų 45 proc. sumažinti anglies dioksido išmetimą, kad iki amžiaus vidurio pasiektų grynąjį nulinį išmetamųjų teršalų kiekį.
Aplinkosaugos kampanijos dalyviai pasveikino „istorinį“ nuosprendį, nes tai yra pirmas kartas, kai kuri nors įmonė buvo įpareigota suderinti savo politiką su 2015 metais sudarytu Paryžiaus klimato susitarimu.
Byloje ieškinį prieš „Shell“ palaikė septynios aplinkosaugos grupės ir daugiau nei 17 tūkst. Nyderlandų piliečių.
Vasario mėnesį „Shell“ teigė, kad naftos gavyba mažėja po piko 2019 metais ir paskelbė planus atsisakyti iškastinio kuro.
Bendrovė planuoja investuoti iki 6 mlrd. JAV dolerių per metus į ekologiškos energijos projektus, kuriančius ir skatinančius biokuro naudojimą, elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą ir atsinaujinančius energijos šaltinius.
Daugiau nei pusė sumos gali būti išleista rinkodarai, pridūrė ji.
Be to, „Shell“ vis dar planuoja kasmet investuoti 8 mlrd. JAV dolerių į naujų naftos ir dujų telkinių žvalgymus.