Tyrimą atlikusi bendrovė „Markit“ savo ataskaitoje nenurodė Britanijos referendumo dėl ES narystės kaip specifinės sumažėjimo priežastis, tačiau ketvirtadienį vykstantis referendumas neabejotinai padidino nerimą tarp investuotojų, kurie jau ir taip nuogąstauja dėl JAV ir Kinijos ekonominės padėties.
„Markit“ sudaromas pirkimo vadybininkų indeksas PMI birželį, palyginti su geguže, sumažėjo nuo 53,1 iki 52,8 punkto – mažiausio lygio per 17 mėnesių.
Tiesa, bet koks didesnis nei 50 punktų rodiklis rodo, kad euro zonos ekonomika auga.
„Markit“ teigia, kad birželis užbaigė „prasčiausią kalendorinį ketvirtį nuo 2014 metų ketvirtojo ketvirčio dėl politinio ir ekonominio netikrumo, kuris smukdo verslo aktyvumą“.
Tokie duomenys rodo, kad „ekonomika auga, tačiau nuviliančiai lėtai“, sakė „Markit“ vyriausiais ekonomistas Chrisas Williamsonas.
„Augantis politinis netikrumas sulėtino ūkio augimo tempą, o taip pat suprastėjo verslo pasitikėjimas ir ateities lūkesčiai“, – sakė jis.
Ekonomistas prognozuoja, kad euro zonos ekonomika per tris mėnesius iki birželio padidėjo tik 0,3 proc., palyginti su 0,6 pro. Prieaugiu ankstesnį ketvirtį.