„Iš tikrųjų toje veikloje nėra nieko privataus – aš atstovauju Energetikos asociacijai, o ši yra konfederacijos narė. Tai yra pozicija, susieta su mano pareigomis, o ne su mano asmeniu“, – BNS sakė D. Misiūnas.
Jis sakė laukiantis oficialios VTEK išvados su joje išdėstytais motyvais: „Tada perskaitysime ramiai, išanalizuosime motyvus, įvertinsime ir spręsime, ką daryti“.
Tyrimą dėl D.Misiūno elgesio trečiadienį nutraukusi komisija nurodė neturinti duomenų, kad „Lietuvos energijos“ vadovas būtų atstovavęs LPK arba Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijai (NLEA) valstybės ar savivaldybių institucijose. Tačiau, VTEK nuomone, D.Misiūnui gali kilti grėsmė dėl LPK viceprezidento pareigų pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
LPK prezidentas Robertas Dargis BNS teigė manantis, kad D.Misiūnas turi likti poste, tačiau jei jis pasitrauktų, būtų renkamas naujas viceprezidentas.
„Visų pirma, logika yra įdomi. Misiūnas yra ne kaip privatus žmogus LPK, o pagal mūsų įstatus mes esame asociacijų konfederacija, ir Misiūnas visų pirma yra Energijos gamintojų asociacijos prezidentas. (...) Čia bandoma įžvelgti tai, ko nėra. Misiūnas buvo išrinktas, jis turi pasitikėjimą. Ten galbūt yra niuansas, kad jis turėjo tai deklaruoti, nes čia nieko nėra slapta. Čia viskas vyko, nepažeidžiant Lietuvos įstatymų. Misiūnas, kaip asociacijos prezidentas, turi likti LPK prezidiume, tiek ir viceprezidentu prezidiumo“, – BNS sakė R.Dargis.
Tyrimą dėl D.Misiūno elgesio trečiadienį nutraukusi komisija nurodė neturinti duomenų, kad „Lietuvos energijos“ vadovas būtų atstovavęs LPK arba Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijai (NLEA) valstybės ar savivaldybių institucijose.
Tačiau, VTEK nuomone, D.Misiūnui gali kilti grėsmė pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą dėl LPK viceprezidento pareigų.
LPK viceprezidentu D.Misiūnas paskirtas pernai rugsėjį, „Lietuvos energijai“ jis vadovauja nuo 2013 metų liepos.