Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos žada „juodą dieną“ prekybos milžinei „Amazon“

Dvi Prancūzijos nevyriausybinės aplinkos apsaugos organizacijos ir viena profsąjungų asociacija sekmadienį sukritikavo JAV internetinės prekybos milžinės „Amazon“ poveikį aplinkai ir pažadėjo imtis veiksmų nutraukti „Juodojo penktadienio“ išpardavimų kampaniją, kuri vyks šią savaitę.
„Amazon“
„Amazon“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Amazon

Nevyriausybinės organizacijos „Attac“ ir „Les Amis de la Terre“ bei profsąjungų asociacija „Solidaires“ savo pranešime teigė, kad „pasaulis, pasak „Amazon“, nėra tvarus“.

Visgi „Amazon“ naujienų agentūrai AFP atsiųstame pareiškime pareiškė atmetanti „klaidingą“ informaciją, kurią pateikė grupės, sakydama, kad jų pranešime yra daugybė faktinių klaidų ir spekuliacijų, kurioms trūksta pagrindo.

Trys grupės pažadėjo artėjantį „Juodąjį penktadienį“, kuris įvyks lapkričio 29 dieną, paversti „juoda diena bendrovei „Amazon“, visoje Prancūzijoje surengdamos dešimtis demonstracijų, skirtų protestams prieš įmonės politiką.

Nors nebuvo pateikta informacijos apie demonstracijų pobūdį, tačiau „Attac“ praeityje yra surengusi protestų prie „Amazon“ sandėlių, apie kuriuos nebuvo įspėjusi iš anksto.

Aktyvistų pareiškime „Amazon“ kaltinama prisidedant prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo teikiant greito pristatymo paslaugas, naikinant neparduotus produktus ir netaikant skaidrios anglies junginių kiekio mažinimo biudžeto politikos.

Minėtų organizacijų skaičiavimu, „Amazon“ yra atsakinga už 55,8 mln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, o toks kiekis yra lygus visos Portugalijos išmetamų teršalų kiekiui.

Taip pat pranešime teigiama, kad „Amazon“ praktika yra susijusi su „dideliu švaistymu“ – vien Prancūzijoje 2018 metais „Amazon“ sunaikino apie 3 mln. naujų produktų.

Aktyvistai apkaltino „Amazon“ ir tuo, kad bendrovė visame pasaulyje samdo darbuotojus pagal nesaugias, trumpalaikes sutartis – tai reiškia, kad „kiekviena „Amazon“ sukurta darbo vieta reiškia kitų dviejų darbo vietų sunaikinimą“.

Grupės taip pat tvirtina, kad „Amazon“, kurios pagrindinė būstinė yra Liuksemburge, vengia mokėti mokesčius. Šią problemą jau mėgina spręsti ir Prancūzijos institucijos.

Pranešime teigiama, jog „Amazon“ nuslėpė 57 proc. savo pardavimų Prancūzijoje – pati bendrovė paneigė tokius kaltinimus.

Kiek anksčiau šiais metais Prancūzijos parlamentas, nepaisydamas JAV pasipiktinimo, priėmė įstatymą, apmokestinantį tokias milžines kaip „Amazon“, „Google“, „Facebook“ ar „Apple“ už šalyje gautas pajamas, net jei pagrindinės bendrovių būstinės yra įkurtos kitose šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų