Trisdešimt vienas žemutinių parlamento rūmų narys balsavo už pirmąjį naujo įstatymo, kurį pasiūlė prezidento Emmanuelio Macrono partija ir kuris paremtas panašiu Vokietijos įstatymu, straipsnį. Šeši parlamento nariai balsavo prieš, o keturi susilaikė.
Socialinės žiniasklaidos priemonėms, nevykdančioms šio reikalavimo, grės iki 1,25 mln. eurų baudos.
Baigiamasis balsavimas dėl viso įstatymo teksto numatytas kitą antradienį.
Kitos įstatymo projekto dalys apima pasiūlymą sukurti identišką mygtuką visose socialinės žiniasklaidos platformose ir paieškos sistemose, kuris leistų vartotojams žymėti „akivaizdžiai“ neapykantą kurstantį ar įstatymų neatitinkantį turinį.
„Neturėtume toleruoti internete to, ko netoleruojame gatvėje“, – trečiadienį parlamentui pareiškė įstatymo projektą parengusi juodaodė parlamentarė Laetitia Avia ir pridūrė, kad nebegali pakęsti rasistinių socialinės žiniasklaidos trolių išpuolių.
Įstatymo projekto kritikai teigia, kad įstatymas suteikia pernelyg daug galios platformoms vertinant pasisakymus internete.
Parlamentarai diskutavo apie įstatymo projektą iki vėlyvo trečiadienio vakaro, bandydami susitarti dėl to, kas yra „akivaizdžiai neapykantą kurstantys“ pranešimai ar vaizdo įrašai.
Parlamentarai susitarė, kad į šią sąvoką įeina nusikaltimų žmoniškumui pateisinimas, tačiau ne komentarai apie Izraelio valstybę.