Sandoriu bus siekiama iš dalies turintį sumažinti Irako priklausomybę nuo iškastinio kuro.
„TotalEnergies“ naujienų agentūrai AFP tiesiogiai nepatvirtino sutarties vertės.
„Tai bus didžiausia Vakarų bendrovės investicija Irake, – pažymėjo ministras Ihsanas Ismailas. – Dabar mūsų lauks šių projektų įgyvendinimo iššūkis.“
Irakas turi didžiulius naftos ir dujų rezervus.
Visgi, nepaisant to, kad šalis yra antra pagal dydį naftos gamintoja Naftą eksportuojančių šalių organizacijoje, ji išgyvena gilią energetikos krizę ir nuolatinius elektros energijos tiekimo sutrikimus, skatinančius socialinį nepasitenkinimą.
Investicijų trūkumą ir prastą energetikos tinklo būklę pareigūnai aiškina kritusiomis naftos kainomis, nes pajamos iš naftos sudaro daugiau nei 90 proc. valstybės pajamų.
Šalis yra labai priklausoma nuo kaimyninio Irano, kuris patenkina trečdalį Irako dujų ir elektros poreikių.
Visgi Bagdadas šiuo metu jau yra skolingas Teheranui 6 mlrd. JAV dolerių už jau patiektą energiją.
Sekmadienį pasirašyta sutartis su „TotalEnergies“ apima keturis projektus, prieš pasirašymo ceremoniją pranešė Irako naftos ministerijos šaltinis.
Prancūzijos įmonė, pakeitusi pavadinimą iš „Total“ į „TotalEnergies“, simbolizuojantį veiklos diversifikaciją siekiant švaresnių energijos šaltinių, yra viena iš penkių didžiausių energetikos kompanijų pasaulyje.
Nors įmonė išlieka orientuota į naftą ir dujas, ji nurodė, kad šiemet 20 proc. savo augimo investicijų skirs elektros energijai ir atsinaujinančios energijos šaltiniams.