„Rockit Impact“ programoje dalyvauti buvo atrinkti penki startuoliai iš Lietuvos, Šveicarijos bei Švedijos, besispecializuojantys atsinaujinančios ir žaliosios energetikos, išmaniųjų miestų, agrikultūros, tvarių finansų ir kosmoso technologijų srityse. Dauguma jų jau peržengė pradinę vystymosi stadiją ir turi savų klientų.
Sukaupta patirtimi su startuoliais dalinsis ir naujų tvaraus verslo idėjų semsis „Swedbank“, „Elektrum Lietuva“, „Linas Agro“, „Telesoftas“ bei „Telia“.
„Rockit Impact“ organizuojančio tvarių startuolių akceleratoriaus ir fondo „Katalista Ventures“ vadovė Greta Monstavičė teigia, kad programa leis išnaudoti inovatyvių pradedančių įmonių potencialą, sustiprins jų gebėjimus ir padės atrasti naujus partnerius.
„Startuoliai atneša naują mąstymą, technologijas, idėjas ir greitį. Verslo atstovai turi patirties, stabilų finansavimo šaltinį ir sukauptą klientų bazę. Sujungę šias dvi puses, turėsime efektyvią komandą, kuri tvariems produktams, iniciatyvoms ir idėjoms padės sklisti kelis kartus greičiau, nei veikiant atskirai“, – sako G.Monstavičė.
Pasak jos, vienas pagrindinių programos uždavinių – bendromis jėgomis spręsti kompleksiškus tvarumo iššūkius.
„Būtent dėl tvarumo problemų sudėtingumo siekėme į akceleratoriaus programą pritraukti įvairialypę patirtį turinčių įmonių iš skirtingų ekosistemų – energetikos, finansų, informacinių technologijų, telekomunikacijų ir agrikultūros. Tarptautinė patirtis rodo, kad taip atsiranda rezultatyvių sinergijų, todėl tikimės labai įdomių programos rezultatų“, – teigia G.Monstavičė.
Finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė antrina, kad „Rockit Impact“ akceleratorius buvo įkurtas tam, kad padėtų startuoliams ne tik kurti tvarius produktus, bet ir taikyti šiuos laikus atitinkančius darbo metodus.
„Toks tarpindustrinis bendradarbiavimas yra viena efektyviausių priemonių dalintis patirtimi ir įgyvendinti tvarumo siekius. Tikime, kad pirmojoje „Rockit Impact“ akceleratoriaus programoje dalyvaujantys startuoliai bei bendrovės paspartins sisteminius Lietuvos ir tarptautinio verslo pokyčius“, – teigia Š.Smalakytė.
„Rockit Impact“ akceleratorius truks keturis mėnesius. Pirmiausia startuoliai užsiims kuriamų produktų transformacija, kad jie atlieptų partnerių iškeltus iššūkius. Tuo pačiu patiems startuoliams bus padedama strategiškai integruoti tvarumą į verslo modelį. Vėliau įmonėms bus suteikta laiko pasiruošti produktų testavimui ir surasti klientus. Paskutinis akceleratoriaus etapas skirtas bandymams realiomis sąlygomis, atsiliepimų surinkimui ir produktų tobulinimui.
Didžiausias dėmesys akceleratoriaus metu yra skiriamas pilotiniams projektams, kurie parodys realią tvarumo naudą, o pirmenybė išbandyti sukurtus sprendimus bus teikiama Lietuvos žmonėms ir įmonėms.
„Rockit Impact“ akceleratoriaus metu sukurti ar patobulinti verslo sprendimai bus pristatyti šių metų liepos mėnesį.