Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Prastai apmokami ir perkrauti: „Facebook“ moderatoriaus gyvenimas

„Facebook“ darbuotojai, besistengiantys, kad socialiniame tinkle nebūtų rodomos mirties bausmės, seksualinė prievarta prieš vaikus ar kiti iškrypimai, teigia, kad dabartinių priemonių neužtenka, rašo „The Guardian“.
„Facebook" socialinis tinklas
„Facebook" socialinis tinklas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Darbe nėra nieko, kuo galėtum džiaugtis. Į darbą ateini 9 val. kiekvieną rytą, įjungi kompiuterį ir stebi, kaip kam nors nukertama galva. Kiekvieną dieną, kiekvieną minutę tai yra viskas, ką tu matai. Nukirstos galvos“, – taip teigė vienas vyras, panoręs likti neįvardytu, dirbantis „Facebook“ turinio moderatoriumi.

„Mes esame prastai apmokami ir neįvertinti“, – teigė vyras, per valandą uždirbantis 15 JAV dolerių už teroristinio turinio šalinimą iš socialinio tinklo po dviejų savaičių trukusių mokymų.

Nuotraukos, vaizdo įrašai, profiliai ir grupės peržiūrai gali būti pažymėtos atskirų vartotojų ar specialių algoritmų. Tuomet moderatorių komanda turi nuspręsti, ar turinys turi būti pašalintas, ar paliktas.

„Kiekvieną dieną žmonės turi lankyti psichologus. Kai kurie negali miegoti arba sapnuoja košmarus“, – tikino vyras.

Psichologai vertina, kad emocinis krūvis, kuomet žiūrima į ekstremalius vaizdus, tokius kaip terorizmo aktai ar vaikų seksualinis išnaudojimas, gali būti itin didelis. Tokio turinio veikiami darbuotojai turėtų gauti ilgalaikius atsparumo mokymus ir turėti prieigą prie patarėjų, kurie būtų tarsi pirmoji pagalba, jos prireikus. Tačiau darbuotojų pasakojimai rodo, kad paramos jie gauna nedaug.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Facebook slaptažodis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Facebook slaptažodis

„Mokymai ir parama buvo visiškai nepakankami“, – teigia analitikas, anksčiau dirbęs įmonėje, kuri „Facebook“ teikė turinio moderavimo paslaugas.

Tuo tarpu pati „Facebook“ įprastai slepia tai, kokius mokymus ir paramą siūlo savo moderatoriams.

„Mes suprantame, kad šis darbas kartais gali būti sunkus. Štai kodėl kiekvienas asmuo, vertinantis „Facebook“ turinį, turi galimybę gauti psichologinę pagalbą ir sveikatingumo programas. Mes dirbome su psichologais ir parengėme programą, specialiai skirtą paremti žmones, einančius šias pareigas. Programa įtraukia konsultavimą, atsparumo mokymus ir paramos programas“, – teigė „Facebook“ atstovė ir pažymėjo, kad daugiau investuojama į šią svarbią sritį.

„Facebook“ pažymėjo, kad po pirminių 2 sav. trunkančių mokymų užtikrinami ir tęstiniai mokymai.

Turinio moderatorius liudijo, kad jokio privalomo konsultavimo nėra gavęs, nors jo įmonė ir siūlydavo meditacijos sesijas kas kelis mėnesius, taip pat buvo prieiga prie konsultacijų pačiam paprašius. Tačiau, pasak jo, dauguma darbuotojų yra samdyti imigrantai, prastai mokantys anglų kalbą, jie nesiryžta kreiptis tokios pagalbos, baimindamiesi prarasti savo darbo vietą.

„Guardian“ apklaustų kitų trijų kompanijų, samdančių turinio moderatorius, duomenys atskleidė, kad „Facebook“ taikomi standartai gerokai atsilieka nuo šio verslo sferos – siūloma parama ir mokymai kitose įmonėse yra gerokai platesni.

Įmonės dar prieš samdydamos analitikus įvertina jų tinkamumą darbui su psichologais. Praėjus šį etapą, moderatoriui palaipsniui pateikiamas vis didesnio grafinio intensyvumo turinys, siekiant nustatyti, kaip kandidatai su tuo susitvarko ir ar toliau nori dirbti tokį darbą. Tuomet – įprasti šešių mėnesių mokymai, kurių metu supažindinama su kriminaliniais įstatymais, tamsiuoju internetu ir stiprinamas atsparumas traumuojančiam turiniui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos