Nepriklausomų prekybos įmonių asociacijos ir Legalaus verslo aljanso surengtoje spaudos konferencijoje kalbėta, kad alkoholio draudimai neturėtų prasilenkti su logika. Jeigu būtų įteisintas „valstiečių“ siūlomas draudimas prekiauti arčiau nei 200 metrų nuo mokyklų, darželių, neformalaus ugdymo centrų bei kitų viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų, Vilniaus senamiestyje neliktų parduotuvių ir barų, kuriose būtų parduodamas alkoholis, teigia verslo atstovai.
Anot pranešimo, tokį vaizdą atskleidė atlikta analizė ir parengtas Vilniuje įsikūrusių ugdymo įstaigų žemėlapis, nors į jį buvo įtrauktos tik savivaldybei priklausančios ugdymo įstaigos, nevertinant privačių mokyklų, darželių ir būrelių.
„Sprendžiant alkoholio prekybos ribojimų klausimą ekonominė ir sveiko proto logika privalo išlikti. Šiuo metu nėra jokio ugdymo įstaigų registro ar duomenų bazės, kad verslininkai apskritai galėtų įvertinti, ar jų kaimynystėje yra įsikūrusi kokia nors ugdymo įstaiga. Taip pat nėra jokio aiškumo, kaip atstumas būtų matuojamas ir kas tai atliktų“, – pranešime teigė Legalaus verslo aljanso prezidentas Romas Apulskis.
Prekybininkai teigia, kad su panašiomis problemomis susidurtų ir mažesnių miestų parduotuvės, nes centruose paprastai būna įsikūrusios mokyklos, darželiai ar kitos įstaigos.
Smulkias parduotuves mažesniuose šalies miestuose vienijančios Nepriklausomų prekybos įmonių asociacijos duomenimis, dėl 200 metrų nuo ugdymo įstaigų ribojimo alkoholiniais gėrimais nebegalėtų prekiauti daugiau nei ketvirtadalis (28 proc.) asociacijos narių parduotuvių, arba 190 iš 672.
„Tai akivaizdus neprotingo reguliavimo iniciatyvos pavyzdys, kuris, panašu, nelabai tinka ir sveikatos apsaugos ministrui. Tikimės, kad ši įstatymo projekto nuostata bus peržiūrėta“, – teigia R.Apulskis.
Specializuotų parduotuvių modelį verslo organizacijos prašo taikyti tik naujoms parduotuvėms, o veikiančioms prekybos vietoms siūlo svarstyti trumpinti prekybos alkoholiu laiką ar didinti prekybos licencijos kainą. Ją siūlo skaičiuoti pagal turimą prekybos plotą.