„Viską darome iš širdies. Tikėtina, kad vieną dieną vis tiek būtume buvę pastebėti“, – kalbėjo V.Chockevičius, prieš septynerius metus grįžęs iš emigracijos ir sėkmingai kuriantis ūkį Akmenės rajone, Gulbinuose. Šie metai vasarą ūkininkaujančiam, o žiemą internetines svetaines programuojančiam jaunam vyrui – sėkmės metai. Ūkis auga, o po sėkmingo debiuto populiariame šou „Lietuvos balsas“ – daugiau ir kvietimų koncertuoti šią vasarą.
„Viskas geryn, karantinas baigiasi, prasidės koncertai. Šiemet jų bus beveik visoje Lietuvoje“, – džiaugėsi jaunas vyras.
Prezidento viešnagė užtruko
Į Gulbinus prezidentas atvyko po darbo dienos Akmenės regione. Pirmoji pora į vienos gatvės kaimą įsuko su gausia palyda. Tiek daug kostiumuotų vyrų ir policijos automobilį išvydę Chockevičių berniukai iš pradžių kuklinosi. Tačiau G.Nausėda netrukus rado ryšį su vyresniuoju penkiamečiu Vykintu ir drauge paspardė kamuolį.
Laima ir Vladas Chockevičiai pirmajai porai aprodė valdas, papasakojo ūkio „KasMes“ istoriją, pavaišino savo gaminiais.
„Jie pabuvo ilgiau, nei planuota. Susidarė įspūdis, kad jie mėgavosi laiku mūsų kaime“, – pastebėjo ūkio šeimininkas.
Anot jo, temų pokalbiams netrūko ir susitikimas paliko puikų įspūdį.
Atostogos virto gyvenimu
V.Chockevičius su tėvais ir broliais į Didžiąją Britaniją emigravo kai jam buvo trylika. Ten jis baigė programavimo studijas, sutiko mylimąją Laimą, kilusią iš Žagarės krašto. Pora prisiminė, kaip gyvendami užsienyje vis grįždavo atostogų į kaimą. Kol vieną dieną kartu pamąstė, kodėl atostogų jausmas negalėtų lydėti visą gyvenimą. Taip po devynerių metų, praleistų Anglijoje, Chockevičiai grįžo į Lietuvą. Jie ilgokai ieškojo sodybos, kurioje jaustųsi gerai. Greta Akmenės esantys Gulbinai ir medinis namas tapo naujaisiais namais.
„Mums patiko medinis namas, jis tarsi su istorija“, – pirmajai poniai D.Nausėdienei pasakojo L.Chockevičienė. Jaunieji ūkininkai netrukus sužinojo, kad ir anksčiau čia gyvenusi šeima buvusi dora, gražiai sugyveno.
V.Chockevičius prisiminė, kad žinią apie planus apsigyventi Lietuvos kaime draugai sutiko atsargiai. Tačiau netrukus pamatė, kad jiems sekasi puikiai, ir ėmė palaikyti.
Dabar jaunieji ūkininkai bendrauja ir su kaimo gyventojais, kartu švenčia šventes.
Planuose – malūnas
Šiuo metu šeima valdo per šešis hektarus dirbamos žemės, kuri užsėta grūdinėmis kultūromis, bei 3 hektarus pievų.
„KasMes“ ūkyje dabar – 11 prancūzų alpinių ožkų. Iš jų pieno, kuris pasižymi kaip riebus, itin maistingas, ūkininkai gamina fermentinius sūrius. Pieno nevirina, tik pašildo iki 40 laipsnių. Toks sūris vadinamas žalio pieno sūriu, išlaikančiu visas pieno savybes.
Dar Chockevičiai augina vištų būrį.
Šeima užsėjo laukus „Spelta“ veislės kviečiais, augina ir senovinės veislės vienagrūdžius kviečius „Einkorn“. Chockevičiai tikisi gauti paramą naujam, austriškam akmens girnų lėtaeigiui malūnui pirkti. Iki šiol šeima grūdus malė buitiniu malūnu.
„Mūsų ūkio sritis – trumpoji grandis tarp mūsų ir klientų. Mes neiname į prekybos centrus, arba patys atvežame, arba atsiunčiame, arba pirkėjai patys atvyksta pas mus“, – teigė pašnekovas.
Grūdai auginami be cheminių trąšų, natūraliai. „Jei sąžiningai stengiesi, tai ir pavyksta. Tai, kad buvo sudėtinga, liko praeityje. Mažam ūkiui sunku įsitvirtinti, visa kita įveikiama“, – pastebėjo ūkininkas.
Per karantiną – daugiau pirkėjų
Chockevičių šeima prieš paskelbiant karantiną prekybos centuose su gausiais vežimais eilėse nestovėjo. Šeima valgo tai, ką patys užsiaugina.
Karantino laiku pora pastebėjo didesnį pirkėjų dėmesį. Jie vis pageidavo ekologiškų miltų. „Problema buvo „užkišti paštomatai“, – V.Chockevičius juokėsi prisiminęs porą mėnesių trukusį laikotarpį.
V.Chockevičius neslėpė – „KasMes“ ūkis dar nėra toks pelningas, kad galėtų išlaikyti visą šeimą. Programavimo studijas baigęs vyras šaltuoju metu palinksta prie kompiuterio – kuria internetines svetaines, žmona užsiima rankdarbiais.
Vasarą grupę „Mėnulio fazė“ įkūręs V.Chockevičius vyksta koncertuoti. Į muzikinę veiklą įsitraukė ir žmona: ji kuria dainoms žodžius, sukūrė albumo viršelį.