Anot Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro, kuriame ir įsikūręs suvirinimo mokymo centras, direktoriaus Mindaugo Černiaus, robotai, kuriuos įsigijo mokykla, naudojami ir „Audi“ automobilių gamykloje, suvirinant automobilius.
„Suvirinimo būdų yra daug ir jų atsiranda vis naujesnių. Technologijos vystosi. Atsiranda modernesnės įrangos. Kuo modernesnė įranga, tuo labiau reikia žmogui ne gebėjimų ir įgūdžių, kiek žinių. Atsiranda vis didesnis poreikis operatorių, kurie galėtų valdyti robotizuotus suvirinimo aparatus“, – pasakoja M.Černius.
Tam pritaria ir V.Petrokas, tikinantis, kad suvirintojo specialybė yra labai paklausi ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Be to, šių specialistų trūksta.
„Suvirintojai visais laikais buvo labai paklausūs. Niekas nepasikeitė iki šių dienų. Ypač paklausūs kvalifikuoti suvirintojai. Jie tiesiog graibstomi Lietuvos įmonių. Žinoma, labai daug Lietuvos suvirintojų dirba Europos šalyse: Norvegijoje, Vokietijoje, Danijoje, Olandijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje. Tai – globali specialybė ir visur suvirintojų trūksta“, – tvirtina V.Petrokas.
Mokytojo teigimu, šiuo metu dirbtuvėse mokosi apie 15 mokinių. Dažniausiai tai – vyrai, tačiau per metus į mokslus ateina ir kelios moterys. Pasak V.Petroko, suvirintoju gali tapti visi, turintys noro, nes tam tereikia turėti pagrindinį išsilavinimą ir motyvacijos.
„Žinoma, jauniems išmokti lengviau, vyresniems tas procesas gal užtrunka ilgiau, bet išmoksta visi, kas nori“, – tikina V.Petrokas.
Jis priduria, kad mokymuose besistengiantis ir praktinės patirties įgijęs suvirintojas gali uždirbti nemenką uždarbį, nes suvirintojų atlyginimas, lyginant darbininkiškas profesijas, – vienas didžiausių.
„Lietuvoje kvalifikuotiems suvirintojams galima uždirbti apie 1 500 eurų. Turintis vienerių metų patirtį, motyvuotas suvirintojas jau galėtų į rankas gauti beveik 1 000 eurų“, – tikina profesijos mokytojas.