„Pirmas džiugus žingsnis paskelbus streiką – dvigubas/trigubas apmokėjimas nestreikuojantiems. Iki streiko apmokėjimas buvo vykdomas pagal Darbo kodekse įtvirtintus minimalius dydžius, tuo tarpu streiko metu didinamas“, – rašoma profsąjungos pranešime spaudai.
Profsąjunga dalijasi „Achemos“ generalinio direktoriaus įsakymu, kuriame nurodyta kad nuo vasario 8 dienos iki atskiro vadovo nurodymo, „Achemos“ gamybinių ir aptarnaujančių padalinių darbuotojams, vykdantiems tiesioginį savo darbą ir dirbantiems jiems nustatytu darbo režimu arba iškviestiems pavaduoti, už darbą mokama dvigubai, skaičiuojant nuo darbuotojų darbo užmokesčio.
Pamaininiams darbuotojams, kurie padalinio vadovo nurodymu iškviesti į darbą savo poilsio dieną dirbti, pavaduojant kitą darbuotoją, už darbą poilsio dienomis mokama trigubai.
Be to, pasak profsąjungos, vasario 9 išmokami atlyginimai nestreikuojantiems, vasario 11 – streikuojantiems.
Tuo tarpu „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas įmonės išplatintame pranešime teigia, kad, šiandienos duomenimis, streikuojančių darbuotojų skaičius nuo 130 vasario 8 d. yra sumažėjęs iki 98 darbuotojų.
„Tai rodo, kad mūsų darbuotojai palengva grįžta į darbus ir mažėja palaikančiųjų streiką. Gamykla jau nuo vakar dirba taip, kaip dirbo iki streiko“, – teigia vadovas.
Kaltina atsivežant darbuotojus iš kitų įmonių
Profsąjunga vadovybę kaltina ir kitomis priemonėmis spaudžiant streikuojančius darbuotojus bei dalijasi vasario 7 dieną, streiko išvakarėse, išplatintu direktoriaus įsakymu, kuriame uždraudžiama darbuotojams streikuoti be suderinimo su tiesioginiu vadovu.
Bendrovės profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė taip pat pareiškė, kad siekiant užtikrinti nepertraukiamą gamyklos veiklą į ją atvežami darbuotojai iš Klaipėdos uosto krovos kompanijos „Klasco“.
„Tarsi komandiruojami stažuotei – o pastatomi dirbti į sandėlio darbininkų darbo vietas“, – rašoma profsąjungos pranešime.
„Achemos“ komunikacijos specialistė Jolita Macelytė kalbėdama su BNS tai paneigė – pasak jos, „Kasco“ darbuotojai į Jonavos įmonę atvyko pasiimti krovinio.
Bendrovės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas kartoja, kad nesirengia kolektyvinės sutarties, nes ja esą reikalaujama išskirtinių sąlygų vienai darbuotojų grupei.
Neterminuotas „Achemos“ darbuotojų streikas prasidėjo antradienį ryte, reikalaujant bendrovės vadovybės pasirašyti dviejų metų trukmės kolektyvinę sutartį, kuri numatytų naujas darbo apmokėjimo sąlygas. Streikuoti žadama, kol darbdavys sutiks įvykdyti šį reikalavimą.
Pirmąją streiko dieną bendrovė buvo priversta sustabdyti amonio salietros cecho veiklą, ji vėliau atnaujinta.
„Achemos“ profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. maždaug iš 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.