„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Regioninių slidinėjimo centrų šeštadienis: klientų mažai, veikla nuostolinga, tačiau yra vienas pasiūlymas valdžiai

Praėjusios savaitės pradžioje priimtas sprendimas atidaryti slidinėjimo centrus šalyje sukėlė nemažai šurmulio. Vieni piktinosi dėl išlygų gana specifinei verslo rūšiai, kiti netruko pastebėti, kad esamomis sąlygomis tai naudinga tik prie didmiesčių esantiems centrams. Šis šeštadienis tapo savotišku lakmuso popieriumi – regioninės slidinėjimo trasos nesulaukia pakankamai klientų ir svarsto apie veiklos nutraukimą.
Liepkalnio slidinėjimo trasa
Slidinėjimo trasa Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tarp 15min kalbintų pašnekovų, šį šeštadienį pozityviai vertina tik Klaipėdos rajone, netoli Gargždų ir Klaipėdos esantis „Utrių kalnas“.

Šį slidinėjimo centrą valdančios Lapių bendruomenės centro vadovė Laima Karbauskienė sakė, kad situacija yra gera, slidininkų atvyksta pakankamai.

„Puikiai atsidarėm, džiaugiamės. Visi laikosi tvarkos. Neparduodame bilietų daugiau, nei gali būriuotis prie keltuvo, tai lengviau reguliuoti ir srautus. Žmonės yra išsilgę gamtos, sporto, jie užsienyje slidinėti negali, todėl, palyginus, atvažiuoja nemažai. Tikimės, kad viskas ir toliau bus neblogai“, – optimistiškai kalbėjo pašnekovė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Liepkalnio slidinėjimo trasa
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Liepkalnio slidinėjimo trasa

Ji sakė, kad savaitgalį ruoštasi papildomam srautui – atidaryta nauja trasa, pripūsta sniego, priimta daugiau talkininkaujančių savanorių. „Pas mus atvažiuoja ir su rogutėmis, bet mes negalime jų įleisti. Kur nors ant kalniuko čiuožinėti galima, bet pas mus teritorijoje turime laikytis atstumų", – 15min sakė L. Karbauskienė.

Klaipėdiečiai sėdi namuose, o vietiniai neužpildo pasiūlos

Už kiek daugiau nei 20 km, Plungės rajone esančio slidinėjimo centro „Mortos kalns“ savaitgalio pradžia nebuvo tokia džiugi. Jo vadovas Saulius Gramauskas nedaugžodžiavo – sakė, kad stengiasi dirbti, nors klientų nėra daug.

„Pas mus nėra atplūdžio, nes iš Klaipėdos miesto savivaldybės niekas negali atvažiuoti, slidininkų galėtume priimti žymiai daugiau. Savaitgaliais visada būna žmonių, bet papildomai paruošėme tik sniego, daugiau nieko“, – sakė pašnekovas.

Jis taip pat teigė, kad „Mortos kalns“ sezonas paprastai būna gana trumpas – pernai jo nebuvo, o užpernai jis truko tik iki vasario pradžios. Šiais metais orai gerokai palankesni, tačiau sniegą vis viena būtina gaminti. „Šiemet pagaminome labai daug sniego – 6000-7000 kubinių metrų. Gal Vilniuje situacija kita, bet pas mus natūralaus sniego neužtenka“, – pasakojo S.Gramauskas.

Pas mus nėra atplūdžio, nes iš Klaipėdos miesto savivaldybės niekas negali atvažiuoti, slidininkų galėtume priimti žymiai daugiau, – sakė S.Gramauskas.

Pašnekovas teigė, kad toli į priekį neplanuoja – žiūri į savaitės orų prognozes, o kada baigsis šių metų „Mortos kalns" slidinėjimo sezonas spėti nesiryžta.

Šilalės rajone – niūriausios nuotaikos

Šilalės rajone yra dar viena Žemaitijos slidinėjimo trasa – „Aukštagirės kalnas“. Su 15min kalbėjusi jos atstovė sakė, kad šis slidinėjimo centras merdėja. Savaitgalį antplūdžio taip pat nesulaukta – neišparduota nei pusės bilietų.

„Esame vienas mažiausių rajonų, kuriose veikia slidinėjimo centrai. Atidarėme trasas, įdėjome visas pastangas, kaštai dideli, o klientų nesulaukėme. Pats Šilalės rajonas yra labai mažas, čia gyvena apie 20 tūkst. žmonių – palyginkite su Vilniaus mieste ir rajone gyvenančiu beveik milijonu. Vietos gyventojai yra daugiau senesni žmonės, taip pat ne daug kas turi slidinėjimo įrangos“, – teigė pašnekovė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Slidininkas kalnuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Slidininkas kalnuose

Moteris taip pat pridūrė, kad sulaukia susidomėjusių klientų skambučių, tačiau turi paklusti taisyklėms. Dabartinė „Aukštagirės kalno“ veikla neatsiperka, todėl nėra aišku, ar kitą savaitę neteks jos nutraukti.

Pats Šilalės rajonas yra labai mažas, čia gyvena apie 20 tūkst. žmonių – palyginkite su Vilniaus mieste ir rajone gyvenančiu beveik milijonu, – sakė „Aukštagirės kalno“ atstovė.

„Mes tikėjomės, kad leis atvykti iš kitų rajonų, pūtėme sniegą, bet tada sužinojome, kad priimti reikės tik slidininkus iš Šilalės savivaldybės. Vilniuje, Klaipėdoje, Plungėje gal ir gerai, nes ten dideli miestai, o mes esame maži. Manau, kad esame vieni iš labiausiai nuskriaustų", – sakė pašnekovė.

Ignalinoje – apgręžti slidinėjimo entuziastai

„Lietuvos žiemos slidinėjimo centro“ Ignalinoje vadovas Bronislavas Cicėnas sakė, kad pasiruošimas veiklai įvyko normaliai – šiandien buvo pirmoji centro darbo diena. Vadovas sakė, kad nuo 10 valandos buvo užpildyta 80 proc. vietų, vėliau rodiklis pakilo iki 100 proc. ir laikėsi iki 17 valandos. Tuomet slidinėjančių skaičius krito, o nuo 19 valandos centras neturėjo nei vieno užsakymo.

Mums ekonomiškai bus blogiausia prastomis dienomis – savaitgaliais dar pakenčiama, turime užsakymų, – sakė B.Cicėnas.

„Kalbėjausi su policijos atstovais – kaip ir nuogąstavau, buvo atvejų, kai vykstama iš kitos savivaldybės. Jų neįleidžia ir tenka važiuoti namo. Mums ekonomiškai bus blogiausia prastomis dienomis – savaitgaliais dar pakenčiama, turime užsakymų. Žiūrint į kitos savaitės išklotinę yra dienų, kai bus tik keli užsakymai. Galbūt jų dar padaugės", – spėjo jis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Ignalinoje – Taip atrodė prieš keletą metų Ignalinoje vykęs žiemos olimpinis festivalis
Alfredo Pliadžio nuotr./Ignalinoje – Taip atrodė prieš keletą metų Ignalinoje vykęs žiemos olimpinis festivalis

Pašnekovas abejojo, ar Ignalinos savivaldybėje atsiras daug norinčių paslidinėti. Be to, tas pats žmogus, pagal reikalavimus, gali pirkti tik 2 bilietus per dieną.

Pagrindinė slidinėjimo centro steigėja yra Ignalinos rajono savivaldybė – su jos atstovais bus tariamasi dėl tolesnės veiklos. Neekonomiškai dirbti nesiruošiama, o darbas vien tik savaitgaliais neatsiperka. „Jeigu judėjimas atsilaisvintų kitą savaitę, mes spėtume galbūt tik padengti sniego gamybos išlaidas. Manau, kad sezonas tęsis daugiausiai iki kovo 15 d. Iki tos dienos sąnaudas padengti galėtume, bet ne tokiomis sąlygomis kaip dabar", – sakė pašnekovas.

Verslo siūlymas: slidinėjimo bilietas – vartai kelionei į kitą savivaldybę?

Penktadienį Vyriausybė dar kartą patvirtino, kad atšaukti draudimo ar palengvinti judėjimo tarp savivaldybių greitu metu nesiruošiama.

„Tam yra keletas priežasčių: tiek ir bendra epidemiologinė situacija, kuri vis dar nėra tobula, ir tai, kad bandome su atskiromis savivaldybėmis, kuriose epidemiologinė situacija yra gerokai geresnė negu Lietuvos vidurkis ir gerėja, [susitarti] dėl galimo atskirto režimo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vairuotojų patikra
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vairuotojų patikra

Visgi kai kurie slidinėjimo centrų atstovai teigia turintys pasiūlymą, kuris leistų privilioti naujus slidinėtojus. „Būtų gerai, kad gyventojams leistų keliauti su įsigytais slidinėjimo bilietais. Į užsienį keliauti juk galima. Aš nežinau, kaip paaiškinti: vienam keltuvui leidžia kelti 30 žmonių – ar tas virusas plis labiau nuo 30 Šilalės rajono gyventojų, ar nuo 30 asmenų iš kito rajono? Mes laikomės visų rekomendacijų ir tikimės, kad toks sprendimas bus priimtas", – sakė „Aukštagirės kalno“ atstovė.

Kolegei iš Žemaitijos antrino ir B.Cicėnas.

„Manau, kad bilietas galėtų suteikti galimybę judėti. Lauke atstumo tikrai pakanka, mažiausias atstumas tarp žmonių būna tik prie keltuvo, o po to slidininkai vėl išsibarsto“, – sakė pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs