Anot verslininko, Nerijaus Numavičiaus atstovai susirinkime pranešė, jog „niekaip nepavyksta užsitikrinti“ reikiamo finansavimo „Akropolio“ projektui Rygoje. Tai M.Marcinkevičiui neskamba įtikinamai.
„Tikėjausi, kad apie „Relvit Ltd“ ateitį diskutuosime iš esmės – reikia apsispręsti ar ši įmonė yra pajėgi vystyti naujus projektus, ar išpardavus visą jos turtą taps dar vienu tuščiu holdingu. Deja, bet daugiausia laiko praleidome kalbėdami apie neegzistuojančius finansinius sunkumus – projektui Rygoje, anot didžiojo akcininko atstovų, reikia 40 mln. eurų, kurių įmonė nesugeba pasiskolinti nei rinkoje, nei iš kitų grupės įmonių.
Teigti, kad dėl tokios sumos trūkumo iki šiol nebuvo išvystytas naujas „Akropolis“ negalima – juk įmonės valdomas turtas per metus vidutiniškai atneša bent 30 mln. eurų grynojo pelno, kuriuo galima finansuoti naujus projektus“– ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia M.Marcinkevičius.
N.Numavičiaus atstovai, savo ruožtu, kaltina M.Marcinkevičių bandymais kenkti grupės veiklai.
Lėšos „Akropoliams“ – tik po reorganizacijos
Mažojo „VP grupės“ akcininko nuomone, sukeliant „dirbtinę įmonės reorganizaciją“ yra tiesiog bandoma kitu būdu įgyvendinti gegužės mėnesį teismų sustabdytą „Akropolių“ pardavimo sandorį „Vilniaus prekybai“.
Anot M.Marcinkevičiaus šis sandoris net turėtų vadintis ne pardavimu, o perleidimu, nes užuot ieškojęs aukščiausios kainos pasiūlymo, pagrindinis akcininkas jau nusprendė kam ir ir už kiek perleis „Akropolius“.
„Nors VP grupė turi didžiulius, bent 500 mln. eurų siekiančius, rezervus, anot Dianos Dominienės šios lėšos galės būti skirtos „Akropolių“ plėtrai tik perkėlus juos po akcininkams ir mokesčių administratoriams neįkandamu įmonių voratinkliu. Be abejo, ir Nerijus Numavičius jaustųsi daug ramiau, jei pavyktų iš Lietuvos iškelti dar 300 mln. eurų“, – svarstė M.Marcinkevičius.
Valdybos narių lojalumas ir toliau kelia įtarimų
Susirinkimo metu taip pat buvo siūloma paskirti du naujus valdybos naujus, todėl akcininkai pateikė keturis kandidatus, kurie visi yra Lietuvos piliečiai. Jei įmonės valdyba būtų sudaryta iš Lietuvos piliečių daugumos, įmonės buveinė ir valdymas juridiškai persikeltų į Lietuvą, todėl, argumentuojant mokestinėmis rizikomis, buvo išrinkta tik viena nauja valdybos narė, teigia M.Marcinkevičius.
Anot jo, tokie veiksmai iš esmės prieštarauja didžiojo akcininkų atstovų birželį išplatintiems teiginiams, jog sandorio tikslas yra „Akropolių“ valdymą perkelti į Lietuvą.
M.Marcinkevičiaus skelbiamais duomenimis, prie valdybos prisijungė Lina Karliauskaitė, kuri priklauso dar septynioms „VP grupės“ įmonių valdyboms. Pirmininku ir direktoriumi liko Karlas Diacono, kuris vadovauja ne tik „Relvit Ltd“ , bet ir „Fenlex“ grupei. Būtent jos padalinys „Fenlex Holding & Services Ltd“ valdo pagrindinę „Relvit Ltd“ akcininkę „Lemax Ltd“.
„Kad ir kaip tai būtų bandoma nuslėpti, akivaizdu, kad įmonės direktorius ir valdyba atstovauja vieno, o ne visų akcininkų interesus. Gaila, kad į valdybą nepavyko paskirti bent kiek apie nekilnojamojo turto vystymą suprantančių profesionalų, todėl užuot svarstę realius verslo vystymo planus ir toliau turėsime narplioti naujai kuriamas schemas“, – teigė M.Marcinkevičius.
„Relvit“ valdybos narė: M.Marcinkevičius siekia stabdyti grupės plėtrą
N.Numavičiaus pusė su M.Marcinkevičiaus kaltinimais nesutinka. Naujoji „Relvit Ltd“ valdybos narė Lina Karkliauskaitė 15min.lt atsiųstame komentare teigia, jog dauguma įmonės akcininkų veikia konstruktyviai.
„Išrinkus naująją valdybą pagrindinis mūsų tikslas - įvertinti dabartinius sunkumus ir su akcininkais susitarti dėl ateities plėtros. Džiaugiuosi, kad daugumos akcininkų atstovų požiūris buvo konstruktyvus, buvo atvirai keičiamasi idėjomis ir įmonės valdyba jau artimiausiu metu planuoja akcininkams pateikti planą kaip jas sėkmingai įgyvendinti“, - teigė L.Karkliauskaitė.
Ji pažymi, jog be įmonių grupę kontroliuojančio akcininko „Lemax Ltd“ atstovų susirinkime taip pat asmeniškai dalyvavo ir antras pagal dydį akcininkas Žilvinas Marcinkevičius.
L.Karkliauskaitės žodžiais, M.Marcinkevičiaus atstovų laikysena akcininkų susirinkime buvo „iš esmės tik negatyvi“.
„Susidarė įspūdis, kad Mindaugo Marcinkevičiaus tikslas yra stabdyti „Akropolių“ plėtrą. Be to, M.Marcinkevičiaus atstovai, panašu, apskritai neturėjo racionalios pozicijos svarbiausiais diskusijos klausimais, nors buvo iš anksto informuoti, kad šiame susirinkime „Lemax Ltd“ pasiūlymu visi akcininkai dalyvaus atviroje diskusijoje dėl „Relvit Ltd“ ateities. Tikimės, kad teismas Maltoje netrukus įvertins smulkiojo akcininko pretenzijų pagrįstumą“, - tęsia L.Karkliauskaitė.
L.Karkliauskaitė taip pat atmetė M.Marcinkevičiaus anksčiau mestus kaltinimus mokesčių vengimu.
Konfliktas tarp Mindaugo Marcinkevičiaus ir „Akropolius“ valdančios įmonės „Relvit Ltd“ kilo, kai M.Marcinkevičius 2015 m. balandžio 15 d. raštu kreipėsi į įmonę, nurodydamas savo abejones dėl sandorio, kuriuo „Akropolius“ valdančios bendrovės būtų perduotos UAB „Vilniaus Prekyba“. Savo ruožtu, N.Numavičiaus atstovai teigia, jog M.Marcinkevičius viešais pareiškimais siekia išsimušti trokštamą pasitraukimo iš „VP grupės“ kainą, o mažojo akcininko kaltinimai neturi pagrindo.