Pranešime Japonijos bendrovė pareiškė gavusi laišką iš „Renault“, kuriame informuojama apie „ketinimą susilaikyti nuo balsavimo“, o tai reiškia, kad siūlomi pakeitimai negautų dviejų trečdalių balsų skaičiaus, reikalingo juos patvirtinti.
„Nissan“ laikosi nuomonės, kad „Renault“ pozicija šiuo klausimu verčia smarkiai apgailestauti, nes ji prieštarauja bendrovės pastangoms gerinti valdymą“, – pareiškė „Nissan“ generalinis direktorius Hiroto Saikawa.
„Renault“ sprendimas, apie kurį pirmasis pranešė leidinys „The Financial Times“, priimtas nerimaujant, kad siūlomi valdymo pokyčiai galėtų sumažinti prancūzų bendrovės įtaką.
Tikėtina, kad „Renault“, kuri yra didžiausia „Nissan“ akcininkė, sieks glaudesnių ryšių su savo partnere po buvusio vadovo Carloso Ghosno sulaikymo.
„Renault“ atstovas spaudai, į kurį kreipėsi naujienų agentūra AFP, nepateikė komentarų.
Prancūzijos automobilių gamintoja siekia visiško partnerių susijungimo, tačiau „Nissan“ nusiteikusi skeptiškai.
Tuo tarpu praėjusį mėnesį „Fiat Chrysler“ nustebino automobilių pramonės pasaulį, pasiūlydama „Renault“ susijungti.
Šis susijungimas, kuriame dalyvautų ir „Renault“ partnerės Japonijoje „Nissan“ ir „Mitsubishi Motors“, būtų sukūręs pasaulinį automobilių gamintoją.
Prancūzijos automobilių gamintoja siekia visiško partnerių susijungimo, tačiau „Nissan“ nusiteikusi skeptiškai.
Visgi ketvirtadienį sandoris netikėtai žlugo, o Italijos ir JAV automobilių gamintoja pareiškė, kad dėl politinio pasipriešinimo Paryžiuje derybos tapo „neįmanomomis“.
„Renault“ ir „Nissan“ santykiams tenka įveikti daug išbandymų nuo tada, kai lapkričio mėnesį buvo sulaikytas abiejų bendrovių vadovas C.Ghosnas, kuris šiuo metu laukia teismo Japonijoje dėl kaltinimų finansiniais nusižengimais.
„Nissan“ žodžiais, įtariami nusižengimai galėjo būti įvykdyti dėl valdymo trūkumų įmonės viduje, todėl siūlomi veiksmai yra būtini siekiant užtikrinti, kad ateityje būtų užkirstas kelias tokių atvejų galimybei.