Prancūzijos, kuri valdo 15 proc. „Renault“ akcijų, finansų ministras Bruno Le Maire vienam televizijos kanalui pareiškė, kad „Renault“ ketina iškelti bylą C.Ghosnui, o vyriausybė pateiks visus reikalingus dokumentus.
Naujų teisinių veiksmų, kuriuos palaikys Prancūzijos vyriausybė, perspektyva – tai dar vienas rūpestis buvusiam „Renault“ generaliniam direktoriui, kuris jo suėmimo Tokijuje lapkričio mėnesį metu ėjo ir Japonijos automobilių gamintojos „Nissan“ – „Renault“ partnerės trijų narių aljanse – valdybos pirmininko pareigas.
Prancūzijos pilietis C.Ghosnas buvo laikomas neeiline asmenybe automobilių gamybos pramonėje, kol susikaupusios teisinės problemos nenuvertė jo nuo pjedestalo.
„[Prancūzijos] valstybė perduos visus duomenis teisminėms institucijoms ir bus pateiktas skundas“, - interviu televizijai BFM TV pareiškė finansų ministras.
„Valstybė visapusiškai atliks savo, kaip „Renault“ akcininkės, vaidmenį. Kai valstybė turi kokios nors įmonės akcijų, kaip kad „Renault“ atveju, jos vaidmuo yra užtikrinti, kad [įmonių] valdymas būtų tinkamas“, – pridūrė B.Le Maire.
Ministras pranešė, kad „Renault“ atlikto vidaus audito išvados atskleidė „smerktinus“ faktus ir kad dabar teisinės institucijos turi priimti kitą sprendimą.
„Papildomos skrydžių išlaidos“
„Renault“ ir „Nissan“ atliktas vidaus auditas nustatė 11 mln. eurų abejotinų išlaidų Nyderlanduose įsteigtoje patronuojamoje įmonėje RNBV, susijusioje su C.Ghosnu.
„Išvados patvirtino, kad RNBV yra trūkumų, susijusių su finansiniu skaidrumu ir išlaidų stebėjimo tvarka,“ – teigiama antradienio vakarą paskelbtame „Renault“ pareiškime.
Pareiškime taip pat sakoma, kad bendrovė svarsto, ar imtis teisinių veiksmų dėl „papildomų išlaidų, susijusių su skrydžiais“ ir kitomis išlaidomis, „taip pat tiria C.Ghosno dovanas kai kurioms ne pelno organizacijoms“.
Jeigu bus imtasi teisinių veiksmų, tai vyks Nyderlanduose, kur yra įsikūrusi bendrovė RNBV.
Reaguodamas į „Renault“ kaltinimus, C.Ghosno advokatas Jeanas-Yves Le Borgne Prancūzijoje prakalbo apie tai, ką jis pavadino proceso neskaidrumu, ir pareikalavo prieigos prie visų dokumentų.
„Jie kalba apie nepagrįstas išlaidas, bet nenurodo, kokios tai buvo išlaidos,“ – pridūrė advokatas. – Šį auditą reikia išnagrinėti, aptarti, o p. Ghosnas turi pateikti savo atsakymus.“
Besikaupiančios teisinės problemos
65-erių metų C.Ghosnas, kuris nuosekliai tvirtina esąs nekaltas, šiuo metu Japonijoje laukia teismo nagrinėjimo dėl dalies iš „Nissan“ gauto darbo užmokesčio slėpimo ir naudojimosi įmonės lėšomis asmeninėms išlaidoms.
Milijonieriaus teisininkų komandos nepasitenkinimui, Prancūzija nesikišo į verslininko teisines problemas Japonijoje, pagrįsdama tai Japonijos teisinės sistemos nepriklausomybe, tačiau ragindama gerbti verslininko teises.
Šį antradienį „Renault“ valdybos nariai susitiko aptarti siūlomą susijungimą su „Fiat Chrysler“. „Renault“ pareiškė, kad susidomėjusi svarsto šį pasiūlymą ir kad trečiadienį vėl susitiks jį aptarti.
C.Ghosno vadovavimo „Renault“ metais Prancūzijos bendrovė savo strategiją susiejo su partnere „Nissan“, tačiau verslininko suėmimas ir nušalinimas nuo pareigų abiejose įmonėse sukėlė abejonių dėl šios partnerystės.
„Renault“ jau anksčiau pranešė Prancūzijos valdžios institucijoms apie įtariamus sandorius, sudarytus vadovaujant C.Ghosnui, kuris savo karjeros viršūnėje garsėjo skrydžiais privačiais lėktuvais ir prabangiu gyvenimo būdu.
Minėti sandoriai apėmė rinkodaros Omane lėšas, kurios, kaip įtariama, buvo naudojamos asmeninėms išlaidoms, nesusijusios su įmonės darbu.
Be to, įtariama, kad verslininkas 2016 metais išsinuomojo visus netoli Paryžiaus esančius Versalio rūmus savo vestuvių puotai mainais už paramos susitarimą tarp valstybei priklausančių rūmų ir „Renault“.
Balandžio mėnesį C.Ghosnas buvo paleistas už 4,5 mln. JAV dolerių užstatą po tai, kai buvo sulaikytas dėl naujų kaltinimų, tačiau jam nustatytos griežtos paleidimo už užstatą sąlygos ir uždrausta matytis su žmona.
Taip pat C.Ghosnas turi likti Japonijoje ir gyventi teismo paskirtoje gyvenamojoje vietoje, kur yra įrengta stebėjimo sistema.