„Gavę užsakymą iš kitos planšetės, staiga geros picos neiškeps“
15min rašė, kad Lietuva žengia užsienio šalių pramintu taku. Per pandemiją viena po kitos steigėsi vadinamosios tamsiosios virtuvės arba, kitaip tariant, restoranai-vaiduokliai (angl. – „ghost kitchen“). Tai maitinimo įstaigos, neturinčios jokių stalelių lankytojams ir gaminančios maistą tik išsinešti.
Kai kurie iš šių restoranų vaiduoklių priklauso didiesiems Lietuvos prekės ženklams. Pavyzdžiui, įmonių grupei „Čili Holdings“, be kitų valdomų įmonių, šiuo metu priklauso ir „Čili Pizza“, „Pizzelle“, „Ridikėlis ir salota“ bei „Kaimų kaimas“ prekių ženklai.
Feisbuko grupėje „Nepatikimi asmenys“ vienas vartotojas pasiskundė, kad dėl restoranų-vaiduoklių reiškinio, nenoromis nusipirko maisto iš „Čili pizza“ – kavinės, kurios maisto kokybe ne kartą nusivylė.
„Kas gi čia blogo? O gi tas, kad virtuvės šefai ten tie patys, abejoju, kad „Čili pizza“ jie gamina blogos kokybės patiekalus, o staiga gavę užsakymą iš kitos planšetės, pagamina superinį maistą“, – ironizavo skundą parašęs asmuo.
15min aiškinosi, ar maisto pristatymo programėlėje neturėtų būti nurodyta, kam toks restoranas-vaiduoklis iš tiesų priklauso? Kas tai – kliento maustymas ar XXI a. realybė?
Atsekė, kad priklauso tam pačiam prekės ženklui
Anoniminį skundą socialiniame tinkle pateikęs asmuo pasakoja, kad „Wolt“ platformoje norėjęs užsisakyti picą atrado, kad po platformos naujokais slepiasi ta pati „Čili pizza“.