„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Rimi“ pristatė daugkartinius maišelius iš perdirbtų plastiko butelių

Nuo kovo 3 d., „Rimi“ prekybos tinklas atnaujina pirkinių maišelių asortimentą – pirkėjai galės įsigyti aplinkai draugiškesnes alternatyvas. Naująjį pirkinių maišelių asortimentą sudaro daugkartiniai maišeliai, pilnai pagaminti iš perdirbtų plastikinių butelių, bei naujo dizaino popieriniai ir plastikiniai maišeliai, kurių sudėtyje daugiau perdirbtų medžiagų, rašoma „Rimi“ pranešime.
Pirkinių maišelis iš perdirbtų butelių
Pirkinių maišelis iš perdirbtų butelių / „Rimi“ nuotr.

Daugkartiniai „Rimi“ pirkinių maišeliai nuo šiol gaminami iš perdirbtų panaudotų plastikinių butelių. Prekybos tinklas pirkėjams taip pat siūlys popierinius pirkinių maišelius, pagamintus iš 50% perdirbto popieriaus. Asortimente lieka ir plastikiniai pirkinių maišeliai, tačiau nuo šiol jų gamyboje naudojama 50% perdirbto plastiko. Gaminant seno asortimento „Rimi“ plastikinius maišelius, perdirbtos medžiagos nebuvo naudojamos, o gaminant popierinius maišelius – jų kiekis siekė 33 proc.

„Įsipareigojimai aplinkai – vieni svarbiausių „Rimi“ korporatyvinės atsakomybės strategijoje, kurios tikslas – mažinti poveikį aplinkai bei skatinti tvarius sprendimus, kuriančius vertę pirkėjams ir visai visuomenei. Suprantame, kad sudėtinga atsisakyti plastiko per vieną naktį, bet eidami apsipirkti ir atsinešdami daugkartinio naudojimo maišelius, jau elgiamės aplinkai draugiškiau. Kiekvieną dieną geriau – to pasieksime, jei jau šiandien neimsime naujo plastikinio ar popierinio maišelio, o naudosime daugkartinius. Šiais praktiškais sprendimais siekiame skatinti ir pirkėjus keisti įpročius“, – sako „Rimi Lietuva“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovė Renata Sagatauskė.

„Rimi“ nuotr./Pirkinių maišeliai iš perdirbtų medžiagų
„Rimi“ nuotr./Pirkinių maišeliai iš perdirbtų medžiagų

Remiantis „Rimi“ praėjusiais metais Baltijos šalyse atlikto tyrimo rezultatais, vidutiniškai 75 proc. gyventojų svarbu, kad prekybininkai, siekdami mažinti žalą aplinkai, pasiūlytų jai draugiškų sprendimų. Estijoje taip teigė 72,5 proc., Latvijoje – 75,5 proc., Lietuvoje – 77,7 proc. respondentų. Be to, didžioji dalis respondentų pripažino, jog jie jau imasi aplinkai draugiškos veiklos ar planuoja tai daryti artimiausiu metu. Daugiausia Lietuvos gyventojų (53 proc.) pakartotinai naudoja daiktus, įskaitant pakuotes, mažina naudojamų plastikinių pakuočių kiekius (46 proc.) bei rūšiuoja atliekas (41 proc.).

Iki š.m. pabaigos „Rimi“ įsipareigojo pakeisti vienkartinius plastiko gaminius, tokius kaip vienkartiniai puodeliai, lėkštės, stalo įrankiai, šiaudeliai ir medvilniniai ausų krapštukai, į pagamintus iš popieriaus ar kitokios biologinės medžiagos, peržiūrėti ir sumažinti plastiko naudojimą pakuojant daržoves ir vaisius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs