„Toks išaugęs pranešimų skaičius susijęs su gautais pranešimais apie narkotinių medžiagų (dažniausiai kanapių) reklamą ir galimą platinimą. Daugėjo ir pranešimų apie smurtą ar patyčias prieš asmenis“, – rašoma tarnybos pranešime.
Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie informaciją, susijusią su rasinės ir tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.
Po tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 717 atvejais: 41 pranešimas persiųstas Policijos departamentui, 36 – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, 268 pranešimai apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus – kitų šalių karštosioms linijoms, 372 – įvairių šalių interneto paslaugų teikėjams, svetainių savininkams, socialinių tinklų valdytojams.
RRT interneto karštoji linija Lietuvoje pagal Europos Komisijos Saugesnio interneto projektą veikia nuo 2007 metų. Šiuo metu 45 pasaulio šalyse veikia 51 tokios linijos, kurias jungia INHOPE. RRT karštoji linija yra INHOPE narė nuo 2008 metų.