„Sanofi“ pasirengusi pasiūlyti 100 mln. hidroksichlorokvino dozių kovoje su COVID-19

Prancūzijos farmacijos milžinė „Sanofi“ penktadienį pareiškė esanti pasirengusi viso pasaulio vyriausybėms pasiūlyti 100 mln. hidroksichlorokvino – vaisto nuo reumatoidinio artrito ir vilkligės – dozių, jei tyrimai parodys, kad šį medikamentą galima saugiai naudoti gydant COVID-19 susirgusius pacientus.
„Sanofi“
„Sanofi“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ir hidroksichlorokvinas, kurį „Sanofi“ parduoda pavadinimu „Plaquenil“, ir giminingas junginys chlorokvinas (vaistas nuo maliarijos) yra tiriami visame pasaulyje kaip galimi ginklai kovoje su koronavirusu.

Visgi pasiūlymas juos nedelsiant imti naudoti pacientų gydymui sulaukė prieštaringos reakcijos, nes daugelis ekspertų perspėjo dar nesant pakankamai įrodymų apie jų saugumą ar veiksmingumą prieš COVID-19.

Prancūzijos mikrobiologas Didier Raoult'is suteikė vilčių, kad pacientams galima padėti naudojant hidroksichlorokvino (HQC) ir antibiotiko azitromicino derinį, tačiau daugelis sveikatos apsaugos pareigūnų atsisako pritarti šiai idėjai, kol nebus atlikta išsamesnių tyrimų.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį susitiko su D.Raoult'iu ir jo komanda Marselyje aptarti naujausių išvadų, nors prezidentas viešai nekomentavo susitikimo.

„Sanofi“ pripažino, kad „turimų išankstinių duomenų apie hidroksichlorokvino naudojimą gydant COVID-19 interpretacija labai skiriasi.“

„Nors hidroksichlorokvinas teikia daug vilties pacientams visame pasaulyje, reikia atsiminti, kad dar negauta tyrimų rezultatų, o jie gali būti ne tik teigiami, bet ir neigiami.“

Visgi farmacijos milžinės vadovas Paulas Hudsonas pareiškime teigė: „Jei bandymai bus teigiami, tikimės, kad mūsų pagalba atliks kritinį vaidmenį pacientų atžvilgiu“.

Kitos bendrovės taip pat įsipareigojo pateikti šiuos vaistus: Šveicarijos „Novartis“ pasiūlė 130 mln. chlorokvino dozių, o Izraelio generinių vaistų gamintoja „Teva“ pažadėjo skirti 10 mln. hidroksichlorokvino dozių JAV ligoninėms.

„Sanofi“ taip pat deda pastangas sukurti galimas vakcinas nuo koronaviruso, kuris visame pasaulyje jau pražudė daugiau nei 94 tūkst. žmonių nuo tada, kai praėjusių metų gruodį Kinijoje buvo pranešta apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai