Seimas ketvirtadienį atmetė Ekonomikos komiteto siūlymą šį pelno rodiklį sumažinti iki 50 proc. Už komiteto siūlymą balsavo 9 parlamentarai, prieš 32, o susilaikė 46.
Anksčiau svarstant šią pataisą komitetuose, verslas tikino, kad 75 proc. pelno lubos yra per aukštos ir sutiko su 50 proc. riba.
Seimas nustatė, kad pajamos iš veiklos, įtrauktos į socialinių įmonių neremtinų veiklos rūšių sąrašą, per metus turi neviršyti 15 proc. visų pajamų.
Seimas taip pat pritarė Socialinių reikalų ir darbo komiteto narių Rimantės Šalaševičiūtės ir Rimanto Jono Dagio pataisai, numatančiai, kad ne mažiau kaip pusė neįgaliųjų socialinėje įmonėje, prašančioje valstybės pagalbos, turės dirbti ne mažiau kaip 80 darbo valandų per mėnesį – tai yra puse etato.
Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė Socialinių įmonių įstatymo pataisoms ir dėl jų apsispręs vėliau.
Socialinėse įmonėse šiuo metu dirba 7 tūkst. neįgaliųjų, 4 tūkst. iš jų dirba valytojais. Jų darbo vietų kūrimui ir išlaikymui valstybė per metus skiria apie 30 mln. eurų. 40 tūkst. neįgaliųjų dirba kitose įmonėse.
Neįgaliųjų teisių komisijos nario Justo Džiugelio teigimu, 97 proc. šių lėšų yra panaudojama darbo užmokesčio subsidijai.
„Valstybės duoda toms įmonėms tiek, kiek jos pačios užsidirba pelno“, – teigė socialdemokratas Algirdas Sysas.
R.J.Dagys tvirtino, kad pasinaudodami šiomis dotacijomis, užaugo kai kurie prekybos centrai.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje dabar yra 300 tūkst. žmonių su negalia, iš jų 159 tūkst. – darbingo amžiaus.