Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlė parlamentarams projektą atmesti, tačiau valdančiųjų balsais tai padaryti atsisakyta. Todėl buvo nuspręsta projektą perduoti Teisės ir teisėtvarkos komitetui.
Farmacijos įstatyme siūloma numatyti ligoninės vaistinių steigimą. Tokias vaistines galėtų kurti tik pati gydymo įstaiga.
Įstatymo projekte numatyta, kad ligoninės vaistinės medikamentais aprūpintų pačią gydymo įstaigą, bet vaistiniai preparatai galėtų būti parduodami ir gyventojams.
Procedūriniai sunkumai
Projektas dėl valstybinių vaistinių Seime turėjo būti svarstomas dar praėjusią savaitę, tačiau opozicijos iniciatyva jis buvo išbrauktas iš antradienio posėdžio darbotvarkės, o ketvirtadienį – atidėtas.
Iniciatyvai galiausiai pasiekus plenarinių posėdžių salę buvo balsuojama dėl projekto po Seimo Sveikatos reikalų komiteto išvados.
Šis komitetas siūlymui nepritarė, bet valdantiesiems pavyko išsaugoti projektą. 57 Seimo nariai buvo už tai, kad iniciatyva būtų galutinai atmesta, bet to nepakako.
Išsaugojus projektą, valdančiųjų balsais jis perduotas persvarstyti Agnės Širinskienės vadovaujamam Teisės ir teisėtvarkos komitetui.
Opozicija dar siekė didesnės įtakos svarstymams projektą perduodama kitam – Ekonomikos – komitetui, tačiau tam nepritarta.
„Naikina sąžiningą konkurenciją“
Apie patį projektą Seime kalbėjo tik opozicijos atstovai Aušrinė Armonaitė ir Povilas Urbšys, nepritarę valstybinių vaistinių idėjai.
„Šitas projektas galimai prieštarauja Konstitucijai ir panaikina bet kokius sąžiningos konkurencijos dėsnius. (...) Jis nužudys smulkias privačias vaistines regionuose ir visą privačią iniciatyvą“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė A.Armonaitė.
Siūlymą pateikę valdantieji valstybinių vaistinių poreikį aiškina tuo, jog regionuose trūksta privačių vaistinių.
Ekspertizę atlikęs Lietuvos laisvosios rinkos institutas sako, kad valstybinės vaistinės pažeistų konkurenciją, tuo metu pataisų iniciatoriai teigia, jog institutas yra suinteresuotas, nes tarp jo rėmėjų yra „Eurovaistinė“ ir „Gintarinė vaistinė“ bei farmacijos kompanija „Berlin-Chemie Menarini“.
Vyriausybė pataisoms pritarė dar 2019 metų kovą.